Cinayetin kilidi saatte gizli

Madde bağımlısı kardeşinin tedavisi için eğlence mekanlarında sahne almak zorunda kalan Zehra Bayır'ın çalışmak için gittiği Milas'ta hunharca öldürülmesiyle ilgili üç şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı. 3 ihtimalin araştırıldığı cinayetin kilidinin, havuz kenarında bulunan kol saatinde gizli olduğu belirtildi.

featured

Zehra Bayır‘ın sahne aldığı kulübün işletmecisi Ömer İlter, Zehra’nın eski sevgilisi garson İlimder İlter ve diğer garson Ünal Karakülah tutuklandı. Kulüp ise mühürlendi, kapısına kilit vuruldu.

Olay yeri incelemesinde havuzun kenarında bulunan saatin kime ait olduğu araştırılıyor.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, tutuklanan işletmeci Ömer İlter suçlamaları kabul etmedi ve kendisini şöyle savundu: “Cumartesi sabaha kadar oradaydım. 05.00’da mekândan ayrıldım. 18.00 sıralarında mekânda çalışan garson beni aradı. ‘Zehra boğuluyor, öldü herhalde’ dedi. Mekâna gittim. Cesedi çıkarmış üzerine battaniye örtmüşlerdi. Kimseye ifadesi için telkinde bulunmadım, suçlamaları kabul etmiyorum. Bulunan saat benim değil.” Zehra’nın eski sevgilisi ve aynı kulüpte birlikte çalıştığı 24 yaşındaki İlimder İlter de masum olduğunu söylüyor: “Zehra ile bir ay önce ayrılmıştık. Onu en son olay gecesi gördüm. Daha sonra 04.30’da mekândan ayrılana kadar onu hiç görmedim. Odasına hiç gitmedim. 17.30’da restorana geri döndüm. Hatice’nin ‘Gölde birisi var’ demesi üzerine gidip baktım. Zehra gölün üzerinde yatıyordu. Şoka girdim. İddia edildiği gibi bir WhatsApp durumu paylaşmadım, onun odasına birisinin girip girmediğini görmedim. Olay yerindeki saat bana ait değil.”

CİNAYETTE 3 İHTİMAL

Cinayette ‘kıskanç eski sevgili’, ‘kızgın patron’ ve ‘şantajcı sevgili’ ihtimalleri üzerinde durulduğu belirtilen habere göre, Zehra Bayır’ın akrabası ve iş arkadaşı Hatice Koç’un ifadesinde şunları söyledi:

“Zehra ile 1 aydır orada çalışıyorduk. Zehra, aynı yerde çalışan İlimder İlter ile sevgili oldu. Sonra başka bir ilişkisi olduğunu öğrenince ayrıldı. Olaydan bir hafta önce Yusuf ile arkadaş oldu. Hatta Zehra, Yusuf’tan odasına su getirmesini istemiş. İlimder bunu görmüş, bunun üzerine WhatsApp durumundan sadece Zehra’nın görebileceği şekilde ‘Onu da mı odana attın, midem bulandı, miden bulanacak’ diye tehditvari bir mesaj da paylaşmış.

‘YÜZÜSTÜ YATIYORDU’

Olay gecesi Zehra ile çalışıyorduk, mekân kalabalıktı. Gece 03.00’da Jandarma denetime geldi. Biz sigortasız çalıştığımız için İlimder, Zehra’yı ve diğer kızları balkona çıkarmış. Saat 03.30 sıralarında ben Zehra’yı kons masasında çakmağımı alırken gördüm. Bu sırada aşırı alkollü görünüyordu. O saatten sonra onu hiç görmedim. 17.30 civarında uyandım. Telefonla görüştükten sonra 18.15 gibi balkona çıktım. Binanın bitişiğindeki göletin içerisinde bir kadının kırmızı iç çamaşırı ile yüzüstü yatar vaziyette olduğunu gördüm. Hemen aşağı indim. Mutfağın önünde İlimder duruyordu. Gölde birinin olduğunu, gidip bakmasını söyledim. Gidip baktı. Döndüğünde ‘Bu Zehra’ dedi. Ancak İlimder bu sırada olağandışı şekilde sakin davranıyordu. Korktuğum için gidip cesede bakmadım.

‘ZULÜM KOKAR’ ŞARKISI

Zehra’nın odasına çıktık. Telefonu şarjdaydı. İlimder ile Zehra’nın ortak şarkıları olduğunu bildiğim ‘Zulüm Kokar’ adlı şarkı çalıyordu. Zehra’nın bazı kıyafetleri de halının üstündeydi. Normalde kıyafetleri yatağının üstünde olurdu. Eşyaları topladıktan sonra Ömer İlter geldi. ‘Gel biraz konuşalım’ diyerek beni kenara çekti. Jandarmaya, Zehra ile buraya eğlenmeye geldiğimizi, burada çalışmadığımızı, mekânın kapalı olduğunu ve sarhoş olduğumuzu söylememi istedi. Ben de yapamayacağımı, yapsam da yalan söylediğimin anlaşılacağını söyledim. Bana maddi ve manevi destekte bulunacağını söyledi. Göl kenarını göstererek Zehra ile buralarda dolaştığımızı söylememi, böylece Zehra’nın buradan göle düşmüş olabileceğini düşüneceklerini söylemişti. Ama ben bildiklerimi jandarmaya anlattım.

 

Cinayetin kilidi saatte gizli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!