CKD’den çağrı: Salgınla mücadele ederken can veren sağlıkçılar şehit ilan edilmeli

featured
service

CKD, yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına şehitlik unvanı verilmesi çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği koronavirüs pandemisinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının şehitlik unvanı verilmesi için çağrı yaptı. Dernekten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Savaşlarda ön cephede görev alanlar, canlarını ilk feda etmeyi kabul edenlerdir. O savaş, ilk fedailerin canlarını vermesiyle başlar ve öyle kazanılır. Ön cephenin fedaileri, geride kalanların can evine yerleşir ve bir daha unutulmazlar.

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’mizi de saran Covid-19 salgınına karşı verdiğimiz savaşın ön cephedeki fedaileri sağlık ordumuzun çalışanlarıdır. Sağlık çalışanlarımız evlerinden, sevdiklerinden ayrıldılar, “milletimize ve insanlığa söz verdik” diyerek salgın hastalıkla savaşın en ön cephesinde yerlerini aldılar. Hastalananlar iyileşip ayağa kalkınca yeniden görev başına koştu. Bütün sağlık emekçileri göz bebeğimiz oldu, ayaklarına taş değmesin diye dua ediyoruz.

Ama yitirdiğimiz savaşçılarımız var. Onlar hastalarının başında hastalandılar ve sevdiklerini bize emanet ederek aramızdan ayrıldılar. Ve aynı vatan savunmasındaki Mehmetçik gibi, bir daha unutulmamak üzere can evimize yerleştiler. Milletimiz, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı daima minnetle hatırlayacaktır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu salgında hayatını kaybeden ilk hastamızın doktorlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu nezdinde, kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin anıları önünde saygıyla eğiliyor; Devletimizden, Covid-19 salgını sırasında, Covid-19 hastalarını tedavi ederken kendi de hastalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza “görev şehidi” unvanının verilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyoruz.

Sağlık ordumuzun “görev şehitleri” için üzerimize düşeni yapmak üzere Milletimizi bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz*.

Saygılarımızla.

Cumhuriyet Kadınları Derneği

CKD’den çağrı: Salgınla mücadele ederken can veren sağlıkçılar şehit ilan edilmeli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!