CNN Türk’e ‘Türkiye askeri’ tepkisi: Utanç verici

Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz, BM'nin KKTC'nin yol çalışmasına müdahale ettiği haberin KJ'sinde 'Türkiye askeri' ifadesini kullanan CNN Türk kanalına tepki gösterdi. Yılmaz, "Yakında Türk Bayrağı için de ''Türkiye Bayrağı' derlerseler şaşmayın. Siyasal islamcılar, Türk kelimesinden nefret ettikleri kadar, şeytandan nefret etmiyorlar!" dedi.

featured

BM’nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin provokatif yönlendirmeleriyle, Pile’de yaşayan Kıbrıs Türklerinin KKTC’ye ulaşımını kolaylaştıracak insani bir proje olan yol inşaatına müdahalesini haberleştiren CNN Türk’ün, ekranda yer alan KJ’de ‘Türk askeri’ yerine ‘Türkiye askeri’ ifadesini kullanması sosyal medyada geniş tepkiye yol açtı.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz da duruma tepki gösteren isimler arasında yer aldı.

X hesabından paylaşımda bulunan Yılmaz, “CNN Türk de HÜDAPAR’laştı.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“CNN Türk de HÜDAPAR’laştı. Türk Askerine ” Türkiye Askerleri” dedi. Sanki Yunan askerini haberleştiriyor gibi utanç verici bir dil kullandı. Umarım teknik yazım hatasıdır. Yakında Türk Bayrağı için de ”Türkiye Bayrağı” derlerseler şaşmayın. Siyasal islamcılar, Türk kelimesinden nefret ettikleri kadar, şeytandan nefret etmiyorlar! Bu bir ruh hastalığıdır. Bu hastalık, basının diline de yayıldı. BM askerlerini dozerle atan Türk Askerinin güvenlik şemsiyesindeki KKTC Devleti’ne selam olsun! Kıbrıs’taki Türklerin başardığını biz de göçmenlerin geri dönüşüne engel olan siyasal islamcı AKP’yi böyle iktidardan kovarak yapacağız. O günler gelecek ve pek yakın!”

CNN Türk’e ‘Türkiye askeri’ tepkisi: Utanç verici

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Ben yaklaşık 30 senedir televizyonda özellikle haberleri, açık oturum vb. programları izlemiyorum. Aile fertlerimin biri kanallarda gezinirken, o kısacık geçiş süresinde dahi seslerini duymak istemiyorum.. Sadece konuşan ama hiçbir şey demeyen manasız insanların,
  vatansız kalmak için bunca sene çabalamaları utanç verici! Ama sağladıkları maddi desteği düşünürsek, böyle duyguları da yok!
  Burası Atatürk’ün zor şartlarda halkıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ dir.
  Halkına Türk Milleti denir. Türk vatandaşıyız. Gerçekleri değiştirmek mümkün değildir. diye düşünüyorum.

 2. 20 Ağustos 2023, 15:39

  Şımartan şarlatanlar utansın

 3. 19 Ağustos 2023, 22:29

  Niye sinirleniyorsunuz ki? Battığını görüyorum ki mutlu da oluyorum. Ayrıca evet, Türküm.

 4. Bu zamanda hala televizyon izleyen var mı, ilginç. Müzeye haber verelim toplasınlar onları.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!