Cübbeli Ahmet de ABD’nin Kasım Süleymani’yi katletmesine sevindi

IŞİD ve İsrail'le mücadelenin sembol isimlerinden Kasım Süleymani'nin öldürülmesi siyasal islamcılarda sevince neden oldu. Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ABD saldırısını kutladı.

Cübbeli Ahmet de ABD’nin Kasım Süleymani’yi katletmesine sevindi

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Instagram hesabından, ABD tarafından hava saldırısında öldürülen İranlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’ye dair açıklama yaptı.

“Allah, Sünnî kâtili Haşdi Şabi’nin kurucusu Kâsım Süleymânî ve diğerlerinin kabrini ateşle doldursun” ifadesini kullanan Ahmet Hoca, şunları yazdı:

“İran’a bağlı Haşdi Şabi (el-Haşdü’ş-Şa‘bî) milislerinin kurucusu ve yöneticisi, Suriye’deki savaşta milyonlarca Müslümanın katline sebep olan, çoluk-çocuk ve kadın demeden bütün Müslümanlara işkence eden, ırzlara tasallut eden Kâsım Süleymânî ve Haşdi Şabi’nin üst düzey yedi büyük komutanının gebertilmesi bütün Müslümanları sürûra gark etmiştir. Allâh-u Te‘âlâ kabirlerini ateşle doldursun. Âmîn!”

Mezhepçi açıklamalarıyla bilinen Cüppeli, daha önce Trump’ı Allah’ın tokadı olarak yorumlamıştı.

Cübbeli Ahmet Hoca sohbetinde, ekonomik sıkıntıları, “Göz göre göre dilimizi değiştirecekler çıt çıkaran da yok. Ondan sonra Allah da veriyor zamı, veriyor enflasyonu, develasyonu… Kimsenin bir şey anladığı yok, ne oluyor? Trump yapıyor. Ne Trump yapıyor senin nefsin yapıyor nefsin. Trump, Allah’ın tokadı” diye belirtmişti.

ABD’nin Suriye’ye yönelik kışkırtmalarından sonra Beşar Esad aleyhine açıklamalarda bulunan Cüppeli, IŞİD ve El Nusra gibi terör örgütlerinin Suriye ve Irak’taki saldırılarına sessiz kalmıştı.

‘Kasım Süleymani’yi öldüren Amerikan bombasından parça bulsalar kutsal diye yüzlerine sürecekler’

Filistinliler Kasım Süleymani’nin öldürülmesini kınadı