Davutoğlu cephesinden AKP’ye FETÖ suçlaması: Hâlâ görevdeler

Ahmet Davutoğlu'nun ekibiyle hareket eden eski AKP Konya il Başkanı Musa Arat'tan AKP içine FETÖ suçlamaları geldi. Arat, '15 Temmuz'da parti talimatlarına uymayanlar partide etkin oldu' iddiasında bulundu.

Davutoğlu cephesinden AKP’ye FETÖ suçlaması: Hâlâ görevdeler

AKP’li yöneticilerin “FETÖ’ye yakın olmakla” suçladığı Davutoğlu ekibi de AKP’lileri FETÖ’yle suçlamaya başladı.

Konya’nın yerel televizyonu Kanal 42’deki bir programa konuk olan eski AKP Konya il Başkanı Musa Arat, 15 Temmuz gecesi ‘Darbenin gidişine göre hareket edeceğim’ diyenlerin AKP’deki görevlerine devam ettiğini öne sürdü.

Arat, “Darbe girişiminin yaşandığı gece herkesin il ve ilçe başkanlıklarımızda toplanmalarını ve halkımızı bu hain kalkışmaya karşı isyana çağırmalarını istedim. Ama o gece talimatlarımıza uymayarak telefonlarımıza çıkmayanlar olduğu gibi ‘Darbenin gidişine göre hareket edeceğim’ diyenler oldu. Maalesef şu an o insanlar görevlerine devam ediyor. Darbe gecesi sorgulanamayan yapı organizmaya dönüşerek bir vücut buldu” dedi.

O GECE KİM NEREDEYDİ?

Arat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Darbe sonrası FETÖ ile bağlantılı olabileceğini tahmin ettiğimiz kişileri kurcaladıkça bunlar bir araya gelmeye başladılar. Burada sermayenin gücü de devreye girdi. Sermayenin gücüyle ulusal bazı yayın kuruluşlarında gazeteciler teşkilatlandırıldı. Sosyal medya hesaplarında takipçi sayısı fazla olan kişiler yanlış bilgilendirildi. Sonrasında bize karşı karalama ve itibarsızlaştırmaya yönelik çalışmalar başladı. O dönemde yaşananları bir dosya halinde dönemin başbakanı Binali Yıldırım ve parti genel başkan yardımcılarımızla görüştük ama netice alamadık. Ayrıca il başkanlığım devam ederken Cumhurbaşkanımızdan randevu talep ettim ama buna da karşılık verilmedi. O gece kimin nerede olduğu ve kimlerle konuştuğu devlet kayıtlarında vardır. Biz bunların ortaya çıkartılması husunda ısrar ettik. En sonunda bunlar Pelikan dosyası altında bir dosya oluşturarak dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu istifaya zorlayarak tasfiye ettiler. Günümüzde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’a yapılanlar aynı operasyonlardır.”