Davutoğlu'ndan ilginç iddia: Erdoğan'ın katıldığı toplantıda tartışma çıktı

AKP'den kovulduktan sonra Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası faiz indirimi öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarıyla ekonomiden sorumlu yetkililer arasında tartışma yaşandığını iddia etti.

Davutoğlu'ndan ilginç iddia: Erdoğan'ın katıldığı toplantıda tartışma çıktı

Kırşehir'de partisinin 1. Olağan Kongresi'nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla ilgili ilginç bir iddiada bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın New York'ta olduğu sırada faiz indirimi öncesinde bir toplantı yapıldığını belirten Davutoğlu, ekonomiden sorumlu olan yetkililerle, danışmanlar arasında tartışmaların yaşandığını ileri sürdü. Bunun yanı sıra Davutoğlu, Diyarbakır Lice ziyareti sırasında halkın şikayetlerini dinlediğini ardından AK Partili milletvekillerinin de Lice'ye giderek şikayet eden esnafa baskı yapıldığını iddia etti.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

'FAİZ İNDİRİMİ ÖNCESİNDE TOPLANTI YAPILMIŞ, TARTIŞMALAR ÇIKMIŞ'

"Bu toprakların bereketini aldınız. Ekonomiden anlamayan cahil bir damadı Hazine ve Maliye Bakanı yaptınız. Ben başbakanlığı bıraktığımda Türk lirası 2.80'di. Şimdi 8.90. Bu politikayı devam ettirirlerse 10'u bulması yakın. Çünkü aklın değil inadın, ekonomi bilgisinin değil piyasa cehaletinin hakim olduğu bir yönetim biçimi var. Bana aktarılana göre faiz indirimi öncesinde Cumhurbaşkanıyla online toplantı yapılmış. Ekonominin gerçekten yetki ve sorumluluğunu üstlenenlerle bazı danışmanlar arasında tartışmalar çıkmış. Ekonomi koordinasyonu diye bir şey yok. Bir ülkede MB başkanı 4 ayda değişirse, 4 yıl içinde 4 kez değişirse kimin güveni kalır?"