Davutoğlu'nun gazetesi Biden'ın reklam panosu gibi!

Ahmet Davutoğlu'nun Karar gazetesi, emperyalist ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın sözlerini "Yeni bir dünya kuruluyor" manşetiyle duyurdu.

Davutoğlu'nun gazetesi Biden'ın reklam panosu gibi!

Türkiye'yi "hasım ülke" ilan eden ABD, açıktan verdiği mesajlar ve hazırladığı raporlarla ülkemize yönelik yeni rol haritasının şifrelerini veriyor.

Veryansın Tv yazarı Nejat Eslen'in dün yeni bir ABD raporu üzerine kaleme aldığı "ABD'den 'hasım devlet' ilanı: Türkiye’ye karşı 'containment' stratejisi" başlıklı yazısı, ABD'nin Türkiye'ye yönelik hazırlığının ip uçlarını veriyordu.

Yine Veryansın Tv yazarı Hüseyin Vodinalı, "Biden çetesinin sabıka kaydı" başlıklı yazısında, yeni ABD kabinesinin kimliğini özetlemişti.

'TÜRKİYE YOL HARİTASI BELİRLEMELİ'

Ancak Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu kontrolündeki Karar gazetesi, Joe Biden'ın sözlerini "Yeni bir dünya kuruluyor" manşetiyle duyurdu.

Haberin girişinde şu ifadeler kullanıldı:

"Trump politikalarının izlerini silmek için yola çıkan Biden, ABD’nin dış politikasında yeni dönemin çerçevesini Suud’a silah desteğini kesip Pekin ve Moskova’ya ‘işler eskisi gibi olmayacak’ sinyali vererek çizdi. Avrupa başta olmak üzere “müttefiklerle koordinasyon” mesajı verdi. Ankara’yla hâlâ üst düzeyde temas kurulmayan bu süreçte “yeni bir küresel mimari inşa edilirken” Türkiye’nin de yeni oluşan şartlara göre bir yol haritası belirlemesi gereği ortaya çıktı."