Demirtaş tiyatrosuna neden sessizler?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın birlikte izlediği Demirtaş tiyatrosuna CHP ve Millet İttifakı ortaklarından tepki gelmemesi konuşuluyor. Demirtaş’ın 53 kişinin ölümüne yol açtığı 6-7 Eylül olaylarına ise atıfta bulunan ise neredeyse yok.

Demirtaş tiyatrosuna neden sessizler?

VERYANSIN TV

CHP liderlerinin eşleri ile HDP’li milletvekillerinin birlikte izlediği Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ adlı kitabından sahneye uyarlanan tiyatro oyununa karşı derin sessizlik sürüyor.
CHP’ye yakın medyanın da bu buluşmayı hiçbir şey yokmuş gibi sunmaları da dikkat çeken başka bir ayrıntı.
“Daha düne kadar PKK açılım süreci ve akil adamlar döneminde yaşananları eleştiren CHP, dönemin açılımcısı olan AKP ile rol değişikliğine mi girdi” soruları CHP tabanında en fazla sorulan soru.
Soru basit. CHP’liler neden sessiz? Neden hiç tepki vermiyor?
Bu soruyu sadece CHP’lilere değil, CHP ile ittifak kuranlara da yöneltiyoruz?
Millet İttifakı’nın en önemli ismi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu işe ne diyor? Ya da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bu tiyatroya söyleyecek bir sözü var mı?
Haydi CHP içindeki sessizlik Kılıçdaroğlu korkusundan anlaşılabilir! Peki ya diğerlerindeki sessizlik neden?
Yoksa Demirtaş tiyatrosunun ikinci perdesi mi açılacak?

‘6-7 EKİM OLAYLARININ BİLANÇOSU’

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan Demirtaş hakkındaki iddianamede şu ifadeler yer almıştı:

“HDP’nin çağrısı üzerine 36 ilde sokak olayları meydana geldi. Çıkan olaylarda 2 polis memuru şehit oldu, 43 sivil vatandaş hayatını kaybetti. 331’i polis memuru, 438’i sivil vatandaş olmak üzere 769 kişinin yaralandı. Çatışmalarda 5 örgüt mensubu ölü, 3 örgüt mensubu ise yaralı olarak ele geçirildi. 4 bin 291 şüphelinin gözaltına alındığı, bunlardan bin 105’i tutuklandı. Türkiye genelinde 2 bin 389 olay meydana geldi. Olaylara 121 bin 899 göstericinin katıldı. 27’si kaymakamlık binasına 52’si emniyet binasına, 283’ü okul binalarına, 73’ü siyasi parti olmak üzere 2 bin 558 binaya saldırıda bulunulduğu ve zarar verildiği tespit edilmiştir.”