Demirtaş tiyatrosunda buluşuyorlar: Demirtaş, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu…

Selahattin Demirtaş’ı parlatma kampanyasında yeni perde... Demirtaş'ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu, Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte izleyecek.

Demirtaş tiyatrosunda buluşuyorlar: Demirtaş, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu…

PKK bağlantısı nedeniyle tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ı parlatma kampanyası sürüyor.

Terör bağlantısı nedeniyle tutuklu olan HDP’li Selahattin Demirtaş’ın Devran isimli kitabında yer alan öykülerin okuma tiyatrosu olarak sahneleyeceği öğrenildi.

İstanbul’da yarın sahnelecek oyun dikkat çeken kişileri de yan yana getiriyor. Gazete Duvar’ın aktardığına göre, Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nu da oyuna davet etti. Üçlü, yarın oyunu birlikte izleyecek.

Bu üç isim ilk kez 16 Ağustos 2019’da Selvi Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine İstanbul Bakırköy’de bir restoranda bir araya gelmişti. Başak Demirtaş’ın doğum günü nedeniyle pasta kesilen buluşmaya, Demirtaş’ın avukatlığını da üstlenen kız kardeşi Aygül Demirtaş da katılmıştı.

“Dayanışma” amacıyla gerçekleştirildiği belirtilen o buluşma için Başak Demirtaş, “Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların, yaşanılan zorlukların, dayanışmanın büyütülerek aşılacağına inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi Hanım’a ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu da “Derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarf etmek gerektiğini düşünüyoruz… Selahattin Bey’i insan olarak çok seviyorum. Kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hep yüreğimiz kendisiyle” demişti. Dilek İmamoğlu da “Bu buluşmaların, kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan sahnede Selahattin Demirtaş’ın mesajlarına da yer verileceği duyuruldu.