Denizin ortasında bebek bulundu

Yazın gelmesiyle deniz kenarına çocuklarıyla giden aileler, bazen onları kendi hallerine bırakıyor. Tunus'ta da bir aile, henüz 1 yaşındaki bebeklerini can simidine oturtarak denize bıraktı. O bebek, tam 2 kilometre açıkta tesadüfen bulundu.

Denizin ortasında bebek bulundu

Tunus'un kuzeydoğu kesimindeki Cap Bon yarımadasında bir sahil kasabası olan Kelibia'da dün yaşanan korku dolu anlar adeta görenlerin yüreğini ağızlarına getirdi. Kumsalları Akdeniz'in en güzel plajları olarak kabul edilen bölge sıcak yaz günlerinde tatilci akınına uğruyor.

Hürriyet'in aktardığına göre plaj, dün de her zamanki gibi oldukça kalabalık idi. Bir anda kumsalda güneşlenen vatandaşların fark ettiği korkunç durum ise orada bulunan herkesin korkudan küçük dilini yutmasına sebep oldu. Kıyıdan neredeyse 2 kilometre açıkta pembe renkli bir cisim görenler anında sahildeki cankurtaranlara haber verdiler. Duruma hemen müdahale eden görevliler suya atlayarak hızla yüzdüler ve gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Denizin ortasında, can simidine oturtulmuş sadece bir yaşındaki bir kız bebek mucize eseri sağ olarak kurtarıldı.