Devlet Bahçeli ROK’u aradı: Bakın ne konuştular

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı’yı telefonla arayarak canlı yayındaki sözlerinden ötürü kutladı. Kütahyalı, görüşmeyi twitter hesabından paylaştı.

Devlet Bahçeli ROK’u aradı: Bakın ne konuştular

Rasim Ozan Kütahyalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisini aradığını duyurdu.

Bahçeli, Boşnaklar hakkında söylediği sözler ve diğer tavırları yüzünden büyük tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı’yı telefonla arayarak kutladı.

Beyaz TV’nin canlı yayınında 3 Mayıs Türkçüler günü ve Alparslan Türkeş hakkında söylediği sözlerden dolayı arandığını ifade eden Kütahyalı, Bahçeli’ye teşekkür etti.

Bahçeli ayrıca program esnasında da Beyaz Tv’ye “tebrik” mesajı gönderdi.

Devlet Bahçeli ile yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını sosyal medya hesabından yayınlayan Kütahyalı şu ifadeleri kullandı:

Beyaz TV’de “Ortak Akıl” programına katıldım sabah. Bugün CHP zihniyetinin 3 Mayıs 1944 işkencelerinin de yıldönümü. Bu zulümleri anmam üzerine MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli programa teşekkürlerini ve selamlarını gönderdi. Şimdi de Devlet Bey ile bir telefon görüşmesi yaptık.

MHP’Lİ SANCAKLI SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Beyaz TV’de katıldığı bir programda kullandığı çirkin benzetmeyle Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’ya MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı tepki göstermişti.

Sancaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kütahyalı’nın FETÖ kumpaslarında olan rolünü hatırlatarak “Bu adamı ekranlardan çekin ki FETÖ kumpaslarını tekrar hatırlamayalım” demişti.

Sancaklı, açıklamasında “İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum”diyen Sancaklı, “Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır” ifadelerini kullanmıştı.

Sancaklı’dan ROK tepkisi: FETÖ kumpasını tekrar hatırlamayalım