‘Devletin ordusu Katar’a satıldı’ diyen CHP’li vekile AKP’den sert tepki

Habertürk canlı yayınında ‘Devletin ordusu Katar’a satıldı’ diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'a AKP'den sert tepki geldi. Açıklamayı AKP Sözcüsü Ömer Çelik yaptı.

‘Devletin ordusu Katar’a satıldı’ diyen CHP’li vekile AKP’den sert tepki

Habertürk TV'de Eren Eğilmez'in sunduğu "Gerçek Fikri Ne" adlı programda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ve OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir arasında sert tartışma yaşandı.

"Tank Palet Fabrikası" tartışması yapılan programda, CHP'li Başarır, "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor. Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur" ifadelerini kullandı.

Başarır’a AKP’den tepki geldi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik Başarır’ı ‘şiddetle kınadıklarını’ söyledi.

Çelik’in sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“Kahraman Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınıyoruz. “Türk Ordusu satılmış” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor.

CHP yöneticileri öğretmenlerimizden askerlerimize kadar tüm değerlerimizi saygısız bir dille hedef alıyor. Bu zihniyete karşı en güçlü cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Türk Ordusuna dışardan ve içerden yöneltilen her türlü saygısızlığı mahkum ediyoruz.

Kahraman Ordumuz bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin korunması için milletimizin emrindedir. Gücü ve kabiliyetleri ile tüm dünyanın takdir ettiği bir ordudur. Milletimiz için eşsiz bir değerdir. Siyasi provakasyonların ordumuzu hedef almasına müsaade etmeyeceğiz.

Suriye’de, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de güvenliğimiz ve haklarımız için kahramanca mücadele eden ordumuzla ilgili kullanılan bu saygısız ve düşmanca dile geçit vermeyiz. Kardeş Azerbaycan’ın yanında olan askerlerimizin onurlu ve kahraman mücadelesi tarihi bir değere sahiptir.”