Diyanet TV’de yine kadınlar hedefte: Bütün örtüleri açmış, haramları işlemeye başlamış

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Diyanet TV’deki programında kadınları hedef aldı.

featured

Tarikat ve cemaat temsilcilerinden Diyanet görevlilerine kadar çok sayıda kişinin, kadınları ve giyim tarzlarını hedef aldığı açıklamalarına bir yenisi eklendi.

Cumhuriyet’in haberine göre 4-6 Yaş Kuran kurslarını “okulöncesi eğitim” olarak nitelendiren, yağ kuyrukları nedeniyle yurttaşları suçlayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Hacı Bayram Veli Camisi’nde kürsüden yaptığı konuşmaların “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsü’nden” adıyla yayınlandığı Diyanet TV’deki programında, kadınların giyimlerini eleştirdi.

‘SANKİ GİYECEK ELBİSE YOK’

Düğünlerden bahseden İşliyen, “Salona bir giriyorum, hanım kardeşlerimiz bana kızmasınlar, sanki giyecek elbise yok, perişan. Niye böylesiniz? Allah, camiye girerken örtün, düğün salonuna girerken açıl diye bir emir mi verdi?” dedi. Erkeklere de çağrı yapan İşliyen, “Babalar, abiler, kocalar; bu konuda eşlerimize, kızlarımıza telkinde bulunmamız, nasihat etmemiz, yönlendirmemiz gerekmiyor mu? Bir Müslümanca duruş gerekli. Bütün örtüleri açmış, sınırları ihlal etmiş, haramları işlemeye başlamış. Bir Müslüman bunu yapamaz. Hayat tarzımız kitaba uygun olmalı. Düğünlerimiz, eğlencelerimiz kitaba uygun olmalı” ifadelerini kullandı.

İLK ÇIKIŞ DEĞİL

Kadınların giysilerinin Diyanet TV’de hedef alınması ilk değil. İmam Halil Konakcı’nın “Sokaklar kasap dükkânı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” sözlerinin gündeme gelmesinden kısa bir süre sonra Diyanet TV’de bir programa katılan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi İdris Bozkurt, “Kadın, nikah düşen yabancılara karşı el, yüz ve ayak dışındaki yerlerini kapatmalı” derken, “pantolonların daracık olduğu ve kadınların pantolon ile toplum içine çıkmasının tasvip edilmeyeceğini” savundu.

 

Diyanet TV’de yine kadınlar hedefte: Bütün örtüleri açmış, haramları işlemeye başlamış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Sizin kafanızla Müslüman falan olunmaz! Bu gidişle toplumun bir kısmını yobaz, bir kısmını da dinsiz yapmakta olduğunuzu görmüyor musunuz? İnsanların giydiğinden, yediğinden içtiğinden başka derdi yok mu Diyanetin? Allah rızası için bir kere de arş-ı âlâya çıkmış yolsuzluklar, hırsızlıklar, talanlar, yer altı yer üstü zenginliklerimizin peşkeş çekilmesi, yağmalanması hakkında da bir cümlecik olsun söyleyin! Söyleye söyleye fiyatları Allahın artırdığını söylediniz. Hiç mi utanma, sıklımanız yok?

 2. 3 hafta önce

  yeni ve yanlış bir şey söylememiş.

  Cevapla
 3. 3 hafta önce

  Allah insanları özgür bırakmışken Allahtan daha Allah gibi davranıp, Allah’a karşı şirk işlemiyor musun diyanet. Gülşen haksız mı, arkasına yaslanıp milkshake ini yudumlayıp ne kadar çok haklıyım diyordur

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!