Diyanet’ten deniz manzaralı lüks toplantı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Antalya'da deniz kenarında yer alan lüks bir otelde toplantı düzenlemesinin kurum içinde tartışma yarattığı iddia edildi.

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Merkez Birimleri İstişare Toplantısı için Antalya’da lüks bir otel tesisini tutmasının kurum içi personelde tepkiye neden olduğu öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, kurumun personeli harcamaları ‘israf’ olarak nitelendirdi ve etkinliğin lüks tesiste yapılmasını eleştirdi. Toplantıda yer alan bazı yöneticilerin de durumdan rahatsızlık duyduğu belirtilirken, personelin “Ara dönem tatilinde Ankara’daki bütün yöneticileri Antalya’ya toplantıya götürmek hak mı?”, “Ekonomik kriz varken toplantıyı Antalya’da yapmanın izahı yok”, “Başkanlığın toplantı ve konferans salonu var. Amaç denize sıfır tesiste keyif sürmek mi?”, “Toplantının Ankara’da yapılması daha kolay ve harcama sıfır olacakken devletin parasını çarçur ediyorlar” değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi.

Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın Antalya’da deniz kenarında yer alan lüks tesisinde gerçekleştirilen etkinliğe Diyanet’in başkan yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanlarının da olduğu tüm üst kademesi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Başkan Ali Erbaş yaptı. Toplantıya 60’ı aşkın yönetici katılırken, bazı yöneticilerin ailelerinin de Antalya’da bulunduğu belirtildi.

Diyanet’ten deniz manzaralı lüks toplantı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!