Doğu Perinçek: Ayhan Bilgen'in tavrı çok cesur

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldığı canlı yayında “Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır" dedi. Bilgen, HDP'yi "Tersine Türkiyelileşmek"le eleştirmiş, partinin Kandil ve İmralı için pozisyon belirlediğini söylemişti.

Doğu Perinçek: Ayhan Bilgen'in tavrı çok cesur

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk’te katıldığı canlı yayında “Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır. Bu tavır, çoğunlukta olan tavır. Bizim Kürtlerimiz içerisinde de alkışlanacaktır. Bu bir çığır açıyor. Şimdiye kadar seslendirilemedi korkulardan dolayı. Ayhan Bilgen’in çatır çatır ortaya koyması cesur bir adımdır” diye konuştu.

'ÖCALAN TELEVİZYONA ÇIKARTILACAK'

Perinçek, PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili de "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı çıkartacak 'Silahları bırakın, biz yanlış yaptık' dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT'in elinde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar" ifadelerini kullandı. 

AYHAN BİLGEN'İN HDP ELEŞTİRİSİ

"Kobani" operasyonuyla tutuklanınca istifa eden eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, cezaevinden yazdığı mektupla HDP'deki Kandil etkisini itiraf etmiş ve partiyi sert ifadelerle eleştirmişti. 

HDP'yi tabana göre değil "Kandil ve İmralı için pozisyon belirlemeye kalkmak"la suçlayan Bilgen, HDP'nin tersine bir Türkiyelileşme çizgisi izlediğini ifade etmişti.  

HDP'yi topa tuttu: Ayhan Bilgen'den 'Kandil' itirafı!