Dursun Çiçek Türkiye’yi soykırımla suçlayan Kamala Harris’e başarı diledi

Eski CHP milletvekili ve emekli Albay Dursun Çiçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD’nin yeni başkan yardımcısı Kamal Harris’e başarı diledi. Çiçek "kadın olmasının pozitif bir gelişme olduğuna samimi olarak inanıyorum." diye konuştu.

Dursun Çiçek Türkiye’yi soykırımla suçlayan Kamala Harris’e başarı diledi

VERYANSIN TV

Joe Biden’ın başkan seçilmesinin ardından ABD’nin yeni başkan yardımcısı Türkiye’yi soykırımcı olmakla suçlayan Kamal Harris oldu. 

Eski CHP milletvekili ve emekli Albay Dursun Çiçek de sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda Harris’i kutladı. 

Çiçek Yeni Soluk sitesinin haberini paylaşarak  “ABD'nin yeni başkan yardımcısı Kamala Harris kimdir? - Yeni Soluk Kadın hassasiyeti ve anne vicdanı ile daha insancıl adımlar atılması yönündeki politikalara destek vermesi beklentisi ve dileği ile kutluyoruz. Başarılar diliyoruz. Bizim ülkemizde de kadınlarımızı Cumhurbaşkanı veya Yardımcısı olarak görmek istiyoruz. Tabi ki ABD çıkarlarını koruyacak. Ama kadın olmasının pozitif bir gelişme olduğuna samimi olarak inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Çiçek’in paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

O mesajlardan bazıları şöyle:

HARRİS NE DEMİŞTİ?

Harris geçen sene 24 Nisan’da yaptığı paylaşımda  “Bugün Ermeni Soykırımı'nın başlamasının 104. yılı. 1915-1923 yılları arasında öldürülen 1,5 milyon Ermeni'yi unutamayız. Kaybolanları anmak ve tarihteki bu korkunç bölümün ABD tarafından kabul edilmesini sağlayan bir Senato kararının sponsorluğunu yapmaktan gurur duyuyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

2019'da senatörler Bob Menendez ve Ted Cruz ile birlikte ABD Senatosu'na 1915 olaylarını soykırım olarak tanınması için önerge veren Harris, bir açıklamasında "İnsanlık tarihinin en karanlık zamanlarından biri olan Ermeni soykırımının uygun bir şekilde tanınması için Ermeni toplumunun yanında olacağım" demişti.