Mazbatasını aldı… Ekrem İmamoğlu’ndan Çağlayan’da ‘Van’ mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Çağlayan'da teşekkür konuşması yapan İmamoğlu, çıkışta adliye önünde toplanan kalabalığa seslendi.  İmamoğlu, "Van'da yaşanan tam bir garabet. Bütün bu hususları titizlikle takip ediyorum" diye konuştu.

featured

Resmi olmayan sonuçlara göre 31 Mart yerel seçimlerinde galip gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde teşekkür konuşması yaptı.

İmamoğlu, “Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum onurluyum. Sorumluluğumuzun farkındayız. Hem mazbata sürecine dair hem mazbatanın anlamına dair, hem şehre olan sorumluluklarına dair… Bu bağlamda bugün burada şehrimize yakışan, İstanbul gibi kadım bir kentin seçim sonrasına değer katan bir ortamın hazırlanmasına teşekkür ediyorum. Müteşekkiriz. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Değeri sorumluluğu çok büyük” dedi.

‘UMARIM TÜRKİYE DAHA SEVGİYLE DOLU BİR ÜLKE OLUR’

Üzerindeki sorumluluğun farkındada olduğunu belirten İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Allah mahçup etmesin. İstanbul bütün insanlığın duygularının beslendiği bir kenttir. Hayata dair bütün unsurlarıyla çok nitelikli bir 5 yıl yaşatmak en büyük arzumuzdur. Tüm şehrin yetenekli insanlarından faydalanmanın yöntemlerini yukarı taşımak istiyoruz. Emeği geçen çok insan var. Herkese tek tek teşekkür ediyorum. 90 binden fazla çalışana teşekkür ediyorum. Bu yolculuğun ne kadar zor olduğunu bilerek bütün baskılara rağmen yanımızda dimdik duran ve en büyük destekçilerim olan aileme yürekten teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur.”

ÇAĞLAYAN’DA KALABALIĞA SESLENDİ

İmamoğlu daha sonra Çağlayan Adliyesi önünde toplanan kalabalığa seslendi:

“Demokratik tercihlerini kullanan herkese teşekkür ederim. Yine halkın parasını halk için kullanarak, bu şehrin çocukları mutlu olsun diye çok çalışacağıma söz veriyorum. İstanbul’un buluşma yerlerinde, parklarında insanlar kardeşliği hissedecek ve bu şehirden keyif alacak. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul’u dünyaya örnek bir şehir haline getireceğiz.

Umarım ki seçmenin ortaya koyduğu sağduyu, Ankara’daki hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanına da mesaj olur. Aynı masada oturmamızın milli bir tavır olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hükümet ve belediyenin işbirliğine dayalı saygılı bir dönemi hep birlikte yaşarız. Bu büyük bir kazanım olur. Artık vatandaşla inatlaşmanın kendilerine de fayda getirmediğinin farkına varırlar diye umuyorum. Daha çok metro, altyapı yatırımları, daha çok yeşil, kültür sanat yapılanmaları ve sosyal yardımları bir kez daha vaat ediyoruz.

‘VAN’DA YAŞANAN TAM BİR GARABET’

Van’da yaşanan tam bir garabet. Bütün bu hususları hassaslık ve titizlikle takip ediyorum. Bu konuda haktan ve hukuktan yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek. Haksızlığı görüp susan dilsiz şeytan olur, unutmayın. Bu bağlamda yapılan haksızlık ve hukuksuzlukların tamamen karşısında olacağım. ‘Seçim bitti, Ekrem İmamoğlu’nun işi bitti’ değil. Benim işim yeni başlıyor yeni!

Buradan Tuzla’ya da mesaj veriyorum, derhal arkadaşımın mazbatasını verin! Vay efendim ‘pazar gününü bekliyoruz…’ Neden? Daha fazla dosya, evrak gitsin diye mi? Verin kardeşim mazbataları. Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet. Allahım beni size mahçup etmesin.”

thumbnail
İlişkili Haber

Çağlayan Adliyesi’nde ‘Van’ protestosu: Çok sayıda avukat gözaltında

Mazbatasını aldı… Ekrem İmamoğlu’ndan Çağlayan’da ‘Van’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu kadar alçaklık olmaz, adam olmak, makam kapmak için Atatürk’ü, kurduğu partinin tabelasını kullanacaksın, Atatürk ve kurduğu devletin en alçak, en aşağılık düşmanı dempkk terör örgütüne sahip çıkmaya devam edeceksin. Ulan garabet sensin utanmaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!