Ekrem İmamoğlu'ndan 'suikast' açıklaması

Kendisine yönelik suikast ihbarıyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu iddianın yeni olmadığını söyledi. İmamoğlu, "İstanbul'un gündemi, bizim gündemimiz pandemi" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan 'suikast' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik terör örgütü IŞİD tarafından suikast girişiminin son anda önlendiği iddia edilmişti. Emniyet, iddiayı yalanladı ancak İBB yetkilileri kendilerine korumaların arttırılması yöneünde uyarı geldiğini doğruladı.

Öte yandan İmamoğlu, kendisine yönelik suikast ihbarıyla ilgili olarak ilk kez bugün açıklama yaptı.

Olay TV muhabiri Cansu Şimşek, İmamoğlu'nun koronavirüs salgını gündemiyle toplanan il hıfzısıhha kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamaları şöyle aktardı:

"Bunun yeni bir bilgi olmadığını söyledi, bu konunun kendilerine 23'ünde intikal ettiğini ve gerekli ayrıntıları Murat Ongun'un verdiğini söyledi Twitter üzerinden. Ancak şunu da söyledi İmamoğlu; 'İstanbul'un gündemi, bizim gündemimiz şimdi pandemi. Benim için bir değişiklik yok.' Kısmi olarak güvenliğin artırıldığını, ama kendisinin gündeminde kesinlikle bu suikast ihbarının olmadığını söyledi."