Emniyet 3 kez arandı, araç çekilmedi… Veryansın Tv önünde gizemli plakasız araç

featured

VERYANSIN TV

Veryansın Tv’nin Ankara Yıldızevler Mahallesi’nde bulunan ofisinin önünde 1 Temmuz akşamından bu yana plakasız bir araç bekliyor. Emniyet birimlerine durum 3 kez bildirilmesine rağmen aracın park ettiği yerden çekilmemesi ise dikkat çekiyor.

1 Temmuz akşamı Renault Megane marka gri renkli plakasız araç önce cadde esnafı tarafından fark edildi. Esnafın durumu Veryansın Tv çalışanlarına bildirmesinin ardından araca baktığımızda iki kişinin araç içerisinde kontağını kapatmış bir şekilde beklediği görüldü. Bunun ardından Veryansın Tv çalışanları aracın yanına geldi ancak kişilerin araçtan ayrıldığını fark etti.

Bu durum üzerine Veryansın Tv çalışanları 155’i aradı ve plakasız aracın ofisin önünde olduğunu içinde de iki kişinin bulunduğunu emniyet güçlerine bildirdi. Bir süre sonra polisler geldi. Araç plakasız olmasına rağmen, araç çekilmeyince, 1 Temmuz’u 2 Temmuz’a bağlayan gece bir kez daha 155’i arayan Veryansın Tv çalışanları, ‘Aracın incelenip incelenmediğini’ sordu. 155’ten verilen yanıtta, ‘Polislerin bölgeye gittiğini, araçta kimsenin olmadığını tespit ettiklerini’ söyledi. Bunun üzerine Veryansın Tv çalışanı, ‘Aracın neden çekilmediğini’ sorunca, ‘Size bu konuda bilgi vereceğiz, bölgeye giden polis ekibiyle konuştuktan sonra size dönüş yapacağız’ yanıtını aldı.

Emniyetten bu konuda dönüş olmadı. Sabah saatlerinde de aracın hala yerinde olduğunu gören Veryansın Tv çalışanları, bu kez de öğlen saatlerinde 155’i bir kez daha aradı.
Caddeye polis ekibi geldi. Bir süre bekledikten sonra ekipler ayrıldı ancak araç yine çekilmedi. Konuyla ilgili Veryansın Tv’ye emniyet güçleri tarafından bir bilgilendirme de yapılmadı.
Haberin yapıldığı şu saatlerde araç halen Veryansın Tv ofisinin önünde bulunuyor.
İlginç durum bundan da ibaret değil.

‘ERZİNCAN İLİÇ’TEN ANKARA’YA GİDERKEN TAKİP EDİLDİK’

Veryansın Tv, Erzincan’ın İliç ilçesinin Çöplük köyünde bulunan ve siyanür sızdırdığı belgelenen Anagold’a ait altın madeniyle ilgili haberlere öncülük etmiş, yaklaşan çevre felaketini Türkiye’nin gündemine sokmuştu. Maden ocağı gündemdeyken, ocakta siyanür borusu patlamış ve çevreye karışmış, bu facianın ardından da maden ocağı geçici olarak kapatılmıştı.

Ocak henüz kapatılmadan 24 Haziran 2022’de bölgeye Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ gitmiş, haberini yapmak için de Serkan Öz öncülüğünde Veryansın Tv ekibi de orada yerini almıştı. Haberin tamamlanmasının ardından Veryansın Tv ekibi, 21.42 sularında İliç çıkışından Ankara’ya doğru giderken bir araç tarafından takip edildiğini tespit etti. Aracı kullanan Serkan Öz olayı şöyle anlattı:

“Bizi bir aracın takip ettiğini ilk fark ettim. Farklı hızlarda dahi araç takip mesafesinin aynı kaldığını gördüm. Halbuki her iki şerit de yol da boştu. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra aracın hızını artırdım. O da artırdı. Aniden fren yaptım, mecburen önüme geçmek zorunda kaldı. O arada aracı fotoğrafladık. Araç Fiat Egea marka beyaz bir araçtı. Araçta 3 kişi, dönüp arkalarına baktıktan sonra biz peşlerine düştük, bu kez de onlar çok hızlı bir şekilde devam ettiler, ardından da gözden kayboldular.”

Veryansın Tv, bu olayın ardından plaka üzerinden bir araştırma yaptı, aracın İstanbul merkezli bir kiralama şirketine ait olduğunu tespit etti. Ancak araçtaki kişilerin kim olduğuyla ilgili henüz bir bilgiye ulaşamadı.

HABER KAYNAĞIMIZ KURŞUNLANMIŞTI

Veryansın Tv, son dönemlerde yaptığı haberleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay ile Programcı Serkan Öz’ün Youtube kanalında birlikte yaptığı ‘Ne varsa dilimizin ucunda’ programında Paramount Otel ile ilgili bazı bilgiler paylaşmış, bu haberlerin ardından önce tehdit mesajları gelmiş ardından da haber kaynağımız Muğla’nın Bodrum ilçesinde aracıyla hareket halindeyken kurşunlanmıştı. Saldırıdan kılpayı kurtulan haber kaynağımız şikayetçi olmuş, ancak haber kaynağımızın kendi aracını kurşunladığı yalanı ortaya atılmıştı.

Emniyet 3 kez arandı, araç çekilmedi… Veryansın Tv önünde gizemli plakasız araç

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Birileri bayağı huzursuz olmuşsa demek ki “Kirli düzene çomak sokmayın” işte. Ülkeyi, dinci liberal, sağcı, solcu, milliyetçi… ayağına yiyoruz.

 2. 2 ay önce

  araçta dinleme aletleri olabilir. önlem aldınız mı? sizlere her kötülük yapılabilir. lütfen dikkatli olun.

 3. 2 ay önce

  rezillik kıyamet gibi hangi birini sayayım alayının a

 4. 2 ay önce

  Amac; sadece huzursuz etmek.
  Sanki , Memleket “düsman isgali” altinda….Emperyalist düsmanlar elinde gibiyiz.

 5. 1 ay önce

  geçmişler ola. yanınızdayız ölümüne .. ilk firsatta çayınızı içmeye gelecegiz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!