Emniyet’e ifade vermeyen Müyesser Yıldız yemek yemeği kesti

Askeri casusluk suçlamasıyla gözaltında bulunan gazeteci Müyesser Yıldız’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile davalık olduğu için Emniyet’te ifade vermek istemediği öğrenildi. İfadesini savcılığa vermek isteyen Yıldız’ın, ifadesini verene kadar da yemek yememe kararı aldığı, sadece su içtiği bildirildi. Müyesser Yıldız’ın Emniyet’e ifade vermeyeceğinin ilgililerce bilindiği buna rağmen savcılığa halen sevk edilmemesi tepki çekti.

Emniyet’e ifade vermeyen Müyesser Yıldız yemek yemeği kesti

VERYANSIN TV

Bir Astsubay ile telefonla görüşmeleri takibe takılan gazeteci Müyesser Yıldız’ın gözaltı süreci devam ediyor. Yıldız’ın henüz ifadesi alınmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile davalı olan Yıldız’ın Soylu’ya bağlı olan kolluk kuvvetinde ifade vermek istemediği, bu nedenle savcılığa sevk edilmeyi beklediği öğrenildi. Yıldız’ın ifadesini verene kadar da yemek yemeyeceği, sadece su içeceği belirtildi.
4 günlük gözaltı süresi Cuma akşamı dolacak olan Müyesser Yıldız’ın avukatları ise henüz ayrıntıya hakim değil. Avukatlarının soruşturmayla ilgili bilgileri yandaş medyadan öğrendikleri, henüz kendilerine bir bilginin verilmediğini söylediği bildirildi.
Gazeteci Müyesser Yıldız’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın şikayeti sonrası gözaltına alındığına ilişkin iddiaların avukatlar tarafından da bilinmediği gelen bilgiler arasında.

Gözaltındaki Müyesser Yıldız’dan ilk mesaj