Ahmet Hakan’a hakaretten yargılanan Enver Aysever: Tarife 3 bin TL

Gazeteci Enver Aysever, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın "Olumsuzluklar az aslında, sadece can sıkıcı oldukları için bize fazla geliyor" sözleri hakkında bir paylaşımda bulundu. Aysever, "Buna “yavşak” dediğim için 3000 TL cezaya çarptırıldım. Tarife bu civarda. Haberiniz olsun." dedi.

featured

Gazeteci Enver Aysever, deprem felaketine ilişkin “Şişli’de gördüm. Yardım toplama merkezinde gencecik üniversiteliler yardımları paketliyorlardı. Olumsuzluklar az aslında, sadece can sıkıcı oldukları için bize fazla geliyor.” diyen Ahmet Hakan hakkında bir paylaşımda bulundu.

Aysever, paylaşımında, “Buna “yavşak” dediğim için 3000 TL cezaya çarptırıldım. Tarife bu civarda. Haberiniz olsun.” ifadelerini kullandı.

AHMET HAKAN NE DEMİŞTİ?

Ahmet Hakan, Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem felaketi hakkında CNN Türk’teki canlı yayında,

“Sorgun’da ticaret odası, dört jeneratör almış, bölgeye göndermiş. Esnaf, bir tanker akaryakıt göndermiş deprem bölgesine. Helal olsun diyorum. Bunlar beni çok duygulandırıyor. Bizim insanlarımız, gerçekten güzel insanlar. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, hangi çevreden olursa olsun hepsi böyle. Şişli’de gördüm. Yardım toplama merkezinde gencecik üniversiteliler yardımları paketliyorlardı.

Olumsuzluklar çok az aslında, ama onlar tabii çok can sıkıcı oldukları için bize fazla geliyor. Aslında olumlu taraflarımız daha fazla. Yani bizim toplumumuzun esas estirdiği rüzgâr, dayanışma rüzgârı. Bunu unutmayalım. Biz esas dayanışmayı büyütüyoruz. Diğerleri hava cıva. Çok önemli değil yani. Onlara çok aldırış etmeyin.” ifadelerini kullanmıştı.

2020’DE NE OLMUŞTU?

Aysever, 15 Haziran 2020 tarihinde Ahmet Hakan’a yönelik yaptığı Twitter paylaşımında, “Yavşak, sonucu biliyor çünkü” demişti.

Ahmet Hakan’a hakaretten yargılanan Enver Aysever: Tarife 3 bin TL

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!