Erdoğan 10 Kasım töreninde Anıtkabir Defteri’ne ne yazdı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir'de düzenlenen 10 Kasım töreninde özel deftere yazdığı yazıda “Türkiye Yüzyılı” mesajı verdi.

featured

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

Anıtkabir’deki tören, saat 08.50’de devlet erkanının Aslanlı Yol’dan yürüyüşüyle başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Atatürk’ün 84 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, ebediyete irtihalinizin 84’üncü yıl dönümünde zatıalinizi, kahraman silah arkadaşlarınızı ve canları pahasına istiklalimize sahip çıkan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. ‘En büyük eserim’ dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’ni 85 milyon olarak ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla geleceğe daha güçlü, daha itibarlı bir şekilde hazırlıyoruz. Milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürene kadar durmayacak, saldırılar karşısında yılmayacak, mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Ruhun şad olsun.”

Tören dolayısıyla Anıtkabir çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Devlet töreninin ardından Anıtkabir, halkın ziyaretine açıldı.

Erdoğan 10 Kasım töreninde Anıtkabir Defteri’ne ne yazdı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Yazmis olsa ne olur, yazmasa ne olur. Istediginden degil, zorluktan yapiyor. Bu Cumhuriyet ve Ataturk devrimlerinin en buyuk dusmani bu ulkenin basinda Ataturkun kolrugunda oturiyor yillarca. Celiski degil mi bu?

  2. 3 ay önce

    elimden gelen her yerde soyledim. Bunlarin yegane gayesi cumhuriyeti yikmaktir. Kurulmadan once makaraci bagis ile ABD’ye yaptigi ziyarette iki konu da taahhut verdiklerini dusunuyorum (20 yillik icraatlari ile tutarli olarak). Birincisi adalarin yunana birakilmasi, ikincisi nefret ettikleri Cumhuriyet’in parcalanmasi. Akillari sira ummet devleti kuracaklardi, kendileri de halife olacakti. Dimdizlak kaldilar, simdi ne yapacaklarini kendileri de bilmiyorlar. Ama yikim sureci halen devam ediyor, cunku baska turlu dis destek almalari mumkun degil. Bunlara oy vermeye devam eden bunlardandir. Babanizda olsa, kardesiniz de olsa.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!