Erdoğan Bayraktar: Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 'Erdoğan'a gönderme' olarak yorumlanan Atatürk videolu '23 Nisan' paylaşımına ilişkin açıklama geldi. Bayraktar, "Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim" dedi.

featured

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda paylaştığı Atatürk videosu dikkat çekti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının yer aldığı videoda, Atatürk’e yöneltilen iftiralara yer verilirken aslında Atatürk’ün tam tersi önemli icraatlara imza attığı vurgulandı.

Videodaki konuşmada şu ifadeler yer aldı:

*Bize bir Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu adam İngiliz’ e karşı mücadele ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, İtalyan’ı, Yunan’ı, denize döküyor adam Hıristiyan oluyor.

*Adam Mason localarını kapatıyor, ama adam Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk

ERDOĞAN’A GÖNDERME OLARAK YORUMLANDI

Söz konusu videoda yer alan “İktidara gelir gelmez ‘Kuran’ı güncelleyelim’ demedi. ‘14 yıl 15 yıl önce İslam’ın hükümlerini uygulayamayız’ demedi. ‘Bunu güncellememiz lazım’ demedi. Ne dedi biliyor musunuz: ‘Elmalılı Hamdi Yazır Bey lütfen Kuran’ı Kerim’i Türkçe’ye tercüme et. ” ifadeleri AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 yılında tartışmalara neden olan “İslam’ın güncellenmesi gerekiyor” sözlerine gönderme olarak yorumlandı.

ATATÜRK İTİRAFI

‘Erdoğan’a gönderme’ yorumları üzerine yeni bir açıklama yapan Bayraktar, “Atatürk’ü tanıtmaya çalışan bir önceki twitimle, kesinlikle hiç kimseye bir gönderme yapmadım. Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim, ancak her TÜRKİYE vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim.” dedi.

 

Erdoğan Bayraktar: Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 9 ay önce

  Çıldırırsın!!!Deveye sormuşlar ya neren doğru o hesap.Atatürk’ü sevmek için önce ahlaka imana kendi ulusunu sevme hasletine sahiplik gerekir.Sevmezmiş.Çok da fifi.Türkiye vatandaşı kimdir nerede yaşar nasıl bir mahluktur?Türk Vatandaşı Türk Vatandaşı.Türkiye Türk vatandaşlarının yaşadığı siyasi sınırları belli toprak parçasıdır.İçindeki canlı cansız herşey dini dili rengi kökü farketmeksizin Türk’dür.

 2. 9 ay önce

  Düşmez kalkmaz bir Allah. Sevmesen de 4 elle sarılırsın Ata’ya.

 3. 9 ay önce

  Öyleyse ben de kendimi tanıtayım, Atatürk’ü çok sevmeyenleri hiç sevmeyen biriyimdir..

 4. 9 ay önce

  Aslında “birisi” de değilsin!

 5. 9 ay önce

  Ne güzel ya Atatürk de Atatürk diyen ychdpkklı kopillerden çok daha Atatürkçü ve onu anlamış bu adam.

  • 9 ay önce

   uzaktan yakindan alakasi yok, algi yapmaya calisiyor. kanmayin arkadasim. Eski Turk filmerindeki aliye rona (Allah rahmet etsin) gercek hayatta yok, hatasini anlayip ozur dilesin sonra mutlu mesut herkes yasasin.

   Cevapla
 6. 9 ay önce

  Atatürkün sizin sevginize ihtiyacı yok. kendi kendilerine halleniyor bunlar. ANCAK Bu coğrafyada yaşayan herkes, Herhangi bir güce sömürge olmak istemeyen, davar yerine konulup sırtına semer vurulmasını istemeyen, kendisine insan gibi davranılmasını isteyen herkes ATATÜRK ün düşüncelerine ve yarattığı yönetim anlayışına muhtaçtır.

 7. Senden öyle bir beklenti olmadığı gibi, severim deseydin bize hakaret olurdu..sen en iyisi Y-CHP ye kapağı at, sizden boşda kalanlar orayı doldurdu..
  Kanserli kız çocuğuna yaptığını unutmadık..

 8. 9 ay önce

  Sizin gibi insanların olduğu bir ülkede hayatımızı yaşamak zorunda kaldığımız için bakalım Allah bizi hangi konuda suçlayacak !! Çok Merak ediyorum.

 9. 9 ay önce

  Sen Ataturk’u sevseydin biz kendi Ataturkculugumuzden suphe ederdik. Bogazina kadar boka batmissin, yaptigin yolsuzluklarin biri bin para. Hangi yuzle konusuyorsun daha.

 10. 9 ay önce

  1915 ve 1919 da ülkeyi işgale gelen, anamiza bacimiza tecavüz eden İngiliz Fransız İtalyan ABD İsrail’i yunani = PARAYİ seversin di mi ? Allaha havale ediyoruz. Allah’ın meleklerin laneti üzerinize olsun

 11. 9 ay önce

  arkadaslar, bu elemanin gazina gelmeyin. Yapmaya calistiklari yeni konjonkturde algi (munafiklik) operasyonlari bunlar. davidoglu Ataturk imzali kalpak takmadi mi daha gecen gun, oyle dusunun. Maksat kendine yer acmak, hepsi bu. Sanki yeni ogrendi Elmalili tefsirinin kim tarafindan yaptirtildigini.

 12. 9 ay önce

  Hırsızlar da polisi sevmez zaten.

 13. 9 ay önce

  Deneme 1..2…..Damat Bayraktar başkan adayı olsun mu? Deneme 1..2………Nabız yoklama turları bunlar..da yemezler!!!

 14. 9 ay önce

  bu durum senin değersizliğine bir değer katabilir !
  aslında sevmem diyorsun ya..,
  halen anlamamışsın demektir !
  eninde sonunda zaman anlatır, geç olsada.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!