Erdoğan iadesini istemişti… İsveç’ten ‘Bülent Keneş’ kararı

İsveç'te yaşayan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasının firari şüphelisi Bülent Keneş'in Türkiye'ye iadesi talebinin reddedildiği bildirildi.

featured

Yargıtay’dan yapılan açıklamada, iade talebinin karşılanması için şüphelinin 1 yıl ya da daha fazla hapis cezası alması gerektiği ve Keneş için bu şartın oluşmadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Kasım’da İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “FETÖ’den İsveç’te olan Bülent Keneş’in, bu teröristin Türkiye’ye deport edilmesi bizler için büyük önem arz ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Today’s Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Keneş, İsveç’te yaşıyor. (AA)

Erdoğan iadesini istemişti… İsveç’ten ‘Bülent Keneş’ kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Avrupa da hiç bir ülke tek bir fetöcüyü iade edemez.Eğer fetöcüleri iade ederlerse bu örgütün dağılacağını biliyorlar.Hali hazırda ellerinde bu devlet için kullanabilecekleri güvenilir başka bir örgüt yoktur.Bu yüzden bütün Pkklıları iade ederler ama bir tane fetöcü iade etmezler.Fetö Abd ve Nato için hala kullanışlı bir örgüttür.Seçimlerden sonraki Türkiye ile ilgili planlarında fetö güvenecekleri tek ihanet örgütüdür.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!