Erdoğan Meclis'e girerken ayağa kalkmayan tek İyi Partili

Dün yeni yasama yılına başlayan TBMM’de Erdoğan’ın genel kurula gelişi sırasında AKP, MHP ve İYİ Parti milletvekilleri ayağa kalktı. Ayağa kalkmayan tek iyi partili vardı.

Erdoğan Meclis'e girerken ayağa kalkmayan tek İyi Partili
Erdoğan Meclis'e girerken ayağa kalkmayan tek İyi Partili

VERYANSIN TV

TBMM’nin 27. dönem 4. yasama yılı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Açılış öncesinde koronavirüs salgını nedeniyle TBMM’de olağanüstü önlemler alındı. Meclis’e ziyaretçi girişi yasaklanırken, açılıştan bir gün önce gazeteciler ile personelden “Covid - 19 testi yaptırmaları” istendi.

AKP, CHP, İYİ Parti ve MHP milletvekillerinin büyük bir bölümü genel kuruldaki oturuma katıldı. Katılımın yoğun olması nedeniyle pek çok milletvekili sosyal mesafe kuralını göz ardı ederek yan yana oturdu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de yüksek yargı organları temsilcileriyle birlikte locadan izledi.

Erdoğan’ın genel kurula gelişi sırasında AKP’liler ayağa kalkarak akışlarken, MHP’li vekillerinin tamamı da ayağa kalktı. İlk başta çekimser kalan İYİ Partili vekiller ilk önce ayağa kalkmadı. Locadan Meral Akşener'in ayağa kalkmadığını görerek ayağa kalkmayan İyi Partililer, Koray Aydın'ın ayağa kalkmasıyla beraber ayağa kalktılar.

Bu sırada Meral Akşener hâlâ ayağa kalkmamıştı.

Locadaki diğer konukların aksine ayağa kalkmayan Akşener, İstiklal Marşı Anonsuyla birlikte ayağa kalktı.