'Erdoğan'a itaat edeceksiniz' diyen Albayrak, Mehmet Akif Ersoy'u hedef aldı

Mustafa Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Abdülhamid'e benzeterek, "Nasıl ki Abdulhamid Han'ı devirmeden Osmanlıyı yıkamayacaklarını biliyorlardı ve o devrin en batıcı solcusu Jöntürk'ünden en İslamcı Mehmed Akif'ine Said i Nursi veya Said Halim'ine kadar Abdülhamid hana düşmanlık yapıyorlardı? Şimdi de aynısını Erdoğan için yapıyorlar" dedi.

'Erdoğan'a itaat edeceksiniz' diyen Albayrak, Mehmet Akif Ersoy'u hedef aldı

VERYANSIN TV

TV100 ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt ile 10'dan 12'ye programına konuk olan yazar Mustafa Albayrak, sesini yükselterek "Tayyip Erdoğan'a itiaat edeceksiniz. Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek. 5 sene, 2023'e kadar. 20023 Haziran'a kadar Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek. İtaat edeceksiniz, ram olacaksınız, onun idaresi altında yaşayacaksınız. Herkes Erdoğan'a ram olacak. Onun başkanlığını kabul edeceksiniz" diye bağırmıştı.

Sözleri tepki çeken Albayrak tartışmayı sosyal medya hesabından sürdürdü. Mesajlarında Erdoğan'ı Abdülhamid'e benzeten Albayrak, Mustafa Kemal Atatürk'ün de içinde yer aldığı Jön Türkleri ve İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u hedef alan açıklamalarda bulundu.

Albayrak şu ifadeleri kullandı:

"Batıcıların her türlüsü icimizde mevcut... En solundan en sağına liberalinden islamcisina kadar tüm tarlaları sürmüş emperyalistler... Hic bir yeri boş birakmamışlar. Ve hepsinin ortak ozelliği Erdoğan dusmanligi. Biliyorlar ki Erdoğan'ı devirmeden bu ulkeyi bölemezler!

Nasıl ki Abdulhamid Han i devirmeden Osmanliyi yikamayacaklarini biliyirlardi ve o devrin en batici solcusu jonturkunden en islamci Mehmed Akif ine Said i Nursi veya Said Halim ine kadar Abdulhamid hana dusmanlik yapiyorlardi? Simdi de aynısını Erdogan icin yapiyorlar.."

NEDEN MEHMET AKİF?

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, "Yıldız'daki Baykuş" olarak tanımladığı Abdülhamid için şunları yazmıştı:

"Hamiyyet gamz eden bir pâk alın her kimde gördünse,
'bu bir câni!' dedin sürdün, ya mahkum eylendin hapse.
Müvekkel eyleyip câsûsu her vicdana, her hisse,
düşürdün milletin en kahraman evlâdını ye’se…
ne mel’unsun ki rahmetler okuttun rûh-i iblis’e"

LOZAN'I HEDEF ALDI

Albayrak geçen aylarda da Ulusal Kanal'da katıldığı bir programda Lozan zaferimizi ve İsmet İnönü'yü hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Bu sözler üzerine Veryansun Tv yazarı Şevket Apuhan tepki göstererek yayını terk etmişti.

PENSİLVANYA POZU TARTIŞMA YARATTI

Mustafa Albayrak’ın, 15 Nisan 2014 tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta “Nerede bu Paralel Yapı?? Ben de üye olacağım::)” yazarak Pensilvanya tabelası önünde poz verdiği görüldü.