Görüntüleri bir türlü ortaya çıkmadı ama Erdoğan vazgeçmiyor! ‘Camide içki’ suçlaması…

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener’i Gezi eylemcileriyle yol yürümekle suçladığı konuşmasında gerçek olmadığı ortaya çıkan ‘Bezmialem Camisi’nde bira içtiler’ iddiasını tekrar ortaya attı. Gezi döneminin diğer ünlü suçlaması ‘Kabataş yalanı’ da bizzat yalanı yayanlar tarafından gerçek olmadığı itiraf edilmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Bunlar Fatih’in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Duvarlarımıza ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye yazanlarla aynı yolda yürüyorsun” diye seslendi.

Erdoğan, konuşmasında doğru olmadığı bizzat cami müezzini tarafından da açıklanan “Bezmialem Valide Sultan Camisi’nin içinde bira içtiler” suçlamasını tekrarladı.

YENİ AKİT: KABATAŞ YALANI PROVOKASYON AMAÇLI

Hatta Yeni Akit gazetesi 29 Temmuz 2021 tarihli haberinde “Gezi Parkı kalkışması sırasında Kabataş yalanını ortaya atarak provokasyona girişen Karar yazarı Elif Çakır’ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti. Çakır’ın başörtüsünü çıkardığı görüldü” ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran 2013 gecesi polisin müdahalesi sonrasında eylemcilerin sığındıkları Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne bira şişeleriyle girdikleri iddia edilmişti. Bu suçlama o dönem hükümetine yakın basın yayın organlarının neredeyse tamamı tarafından gündeme taşındı. Polisin müdahalesi nedeniyle biber gazı ve tazyikli sudan etkilenen eylemcilerin girdiği caminin çöplüğe döndüğü, eylemcilerin camiyi “işgal ettiği”, camide yaralanan eylemcilerin tedavi edildiği, camiye büyük zarar verildiği, güvenlik kameralarının tamamen kırıldığı, camiye ayakkabıyla girildiği, camide maske, sağlık malzemeleri, bira şişeleri ve sigara paketlerinin bulunduğu öne sürülmüştü.

Ancak, camide içki içtiler iddiası bizzat caminin müezzini tarafından yalanlanmıştı ve camide içki içildiğine dair var olduğu iddia edilen görüntüler bir türlü ortaya çıkmamıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım da camide içki içildiği iddialarını yalanlamıştı.

“Camide içki içtiler” iddiasının da tıpkı Kabataş yalanı gibi görüntüleri çıkmadı. Üstelik Kabataş yalanını piyasaya süren ve günlerce işleyen gazeteci-yazarlar da iddianın gerçek olmadığını itiraf etti.

Erdoğan ‘önümüzdeki cuma yayınlanacak’ demişti… Kabataş yalanının üzerinden 7 yıl geçti!

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Biz siyasetimizi elbette karşımızdaki bu vahim tabloya göre belirlemiyoruz. Bu kifayetsizleri kendi çapsızlıklarıyla baş başa bırakıp yolumuza devam ediyoruz. Varsın onlar milletin acısının üzerinde tepinmeyi meziyet sansınlar. Varsın onlar ahlaksız siyaset yaparak siyaset kurumunu kirletsinler.

Ne diyor; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı için; kalkıp bunu Fatih’e benzetiyor. Bunlar Fatih’in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Ne diyor, duvarlara yazdılar. Şuydu; diyorlardı ki ‘Zulüm 1453’te başladı’. Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Bir taraftan duvarlarımızı ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyerek kirletenler, diğer taraftan Bezmialem Valide Sultan Camii’nin içine bira şişeleriyle girmek suretiyle, oradan Taksim’e yürüyenler… Meral Hanım, sen bunlarla berabersin. Gezi Parkı olaylarında, Bizans olaylarını yaşayanlarla beraber yürüyorsun. Sizin farkınız yok. Fatih kim, sizler kim? Varsın onlar sen ben kavgasıyla günü kurtarma çabası içinde olsunlar, hiç endişeniz olmasın biz dimdik ayaktayız.

Bay Kemal o da yine aynı yürüyüşü yapanlardandı. Bizse Türk siyasetinin kalitesini düşürenlere aldırmadan, 84 milyonun tamamının huzuru için çalışmayı sürdüreceğiz. Sizler gibi dava arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum. Hamdolsun Allah’ıma bugün hem sizlerle kucaklaşıyor, hem de inşası tamamlanan eserlerin açılış sevincini birlikte yaşıyoruz. İl Danışma Toplantımızın ardından toplu açılış töreniyle sizlerin hizmetine sunacağımız yatırımların, Kahramanmaraşımıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Görüntüleri bir türlü ortaya çıkmadı ama Erdoğan vazgeçmiyor! ‘Camide içki’ suçlaması…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. “Propaganda esnasında yalan söyleyin, inananlar olacaktır. Şayet başarısız olduysanız devam edin.”
  Joseph G.

 2. Açıkçası Mustafa Altıoklar ın Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı analiz aklıma geldi

 3. Türkiyede aklı başında siyasetçi yoktur. Birtakım popülist parti liderleri ve etrafında şebekleri vardır.

 4. 10 Eylül 2021, 15:55

  Çok şükür ki gerici değiliz…

 5. 10 Eylül 2021, 15:27

  Sizde mi gezicisiniz, niye alındınız.

 6. camileri ahir da yaptilar mi reyiz? yeni birsey bulun, bunlarin yapiskani gitti artik.

 7. Adama sorarlar, sen hangi ilaçları içiyorsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!