Erdoğan'dan 'kul bilinciyle yetişen nesiller' hedefi: Kadın ilk önce annedir

"Biz, madden ve manen sağlıklı fertlerden oluşan, insan olarak sorumluluklarının, kul olarak görevlerinin bilincinde, güçlü ve özgün, kişilikli, doğrunun ve yanlışın farkında nesiller yetiştirmek istiyoruz."

Erdoğan'dan 'kul bilinciyle yetişen nesiller' hedefi: Kadın ilk önce annedir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve kadına bakışlarıyla ilgili konuştu.

"Özlediğimiz nesilleri yetiştirelim" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Milli bünyemizi güçlendirmeden, manevi temellerimizi sağlamlaştırmadan küresel liderlik hedeflerine ulaşamayız" ifadelerini kullandı.

"Kadını anne, eş, evlat velhasıl insan olmaktan çıkarıp köksüz, ruhsuz bir birey sıfatıyla karşımıza dikmeye kalkanların oyununa gelmeyeceğiz" diyen Erdoğan, "Özellikle kız çocuklarına evlerinizi terk edin diyorlar" iddiasında bulundu. Erdoğan "Çocukları ailelerine karşı kışkırtan zihniyet, ülkemiz için asıl tehdit bu hastalıklı zihniyetin kök salması, karşılık bulmasıdır" dedi.

Erdoğan, "Biz, madden ve manen sağlıklı fertlerden oluşan, insan olarak sorumluluklarının, kul olarak görevlerinin bilincinde, güçlü ve özgün, kişilikli, doğrunun ve yanlışın farkında nesiller yetiştirmek istiyoruz. Aile içi iletişim ne kadar güçlü olursa özlediğimiz nesilleri yetiştirme imkanımız o derece artacaktır" ifadelerini kullandı.

Devamı gelecek...