service

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP İzmir İl Başkanlığında halka hitap ediyor. Kılıçdaroğlu’nun Külliye’deki CHP’li haberleriyle ilgili ‘Arkadaşlarım gerekli cevabı verdi’ diyen Erdoğan, ‘Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Acaba sen genel başkanlığını ortaya koyuyabiliyor musun’ ifadelerini kullandı.

İzmir İl Başkanlığı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne bir CHP’li siyasetçinin gittiği iddialarına yanıt verdi.

“Külliyen yalan, Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Bay Kemal sen genel başkanlığını ortaya koyuyor musun” ifadelerini kullanan Erdoğan şunları söyledi:

“Son günlerde bir şey tutturdu, güya ben Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm. Ben… Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. ‘Böyle bir görüşme olmadı’ dediler.” ifadesini kullanan Erdoğan, “Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Kendisi de diyor ki ‘herhalde yanıldık’ filan. Bay Kemal senin hayatın yalan, hayatın yalan. Bak İzmir’den, milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP’nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun ve çek git ama yapamaz. Bugüne kadar ben bunu çok söyledim, denedim, yapamaz. Hepsi birbirini bulmuş. O gazetenin köşe yazarı da bu da aynı. Bu kadar iddialı söylüyorum. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’dan ‘Külliye’deki CHP’li’ açıklaması

You have to agree to the comment policy.