Erdoğan’dan Davutoğlu’na çok sert yanıt: Lafla tehdit olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu'nun 'açıklarım' sözleriyle ilgili, 'Söyleyecekleri ne varsa söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarındakini ortaya dökmelerinde fayda var' dedi.

Erdoğan’dan Davutoğlu’na çok sert yanıt: Lafla tehdit olmaz
Adana’da 46 veli, çocuklarını bilimsel gezi için İsviçre’ye götürme vaadiyle para topladığını ancak program iptal edilmesine rağmen geri ödeme yapmadığını ileri sürdükleri emekli öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Velilerden Ali Aslan, açıklama yaptı. (AA)\n

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da Melike Hatun Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’nun “açıklarım” sözleriyle ilgili, ‘Söyleyecekleri ne varsa söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarındakini ortaya dökmelerinde fayda var’ dedi.

Su- 57 ve ABD’nin F-35 açıklamalarıyla ilgili de şunları söyledi:

“Rusya ile işbirliği başlamış vaziyette . Bu furarda gördüklerimizden sonra ilgili bakanlığımız muhataplarıyla görüşmelerini sürdürüyorlar. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın görüşmeleri var. Bu sektörde karşılıklı alışverişlerin olabileceğine inanıyorum. SİHA ve İHA’larda müşterek adımları atmamızın imkanı var. Bu konuda yoğun bir çalışmamız var. Bunların birbirine göre farkları var. F-35’lerde ABD şu anki tutumunu sürdürürse biz önümüze bakacağız. Su-57 mi F-35 mi bunu tartışmaktan öte savunmaya yönelik nasıl tedbir alırız, bunlar konuştuğumuz konulardır. Vakti gelince özellikle ortak üretim, kredi planlamaları bunlara bakıp adımlarımızı atacağız.”

İDLİB VE GÜVENLİ BÖLGE

“İdlib’le ilgili gelişmelerde ‘bizim istediğimiz noktadadır’ dersek bu yalan olur. Şu anda bizim istediğimiz noktada değil.

İdlib’de 9 ve 10 nolu gözlem kulelerimize bazı tacizler olmuştu. Sayın Putin’le yaptığımız görüşme sonrası gerekli uyarılar yapıldı.

(Suriye’deki gelişmeler) BM Genel Kurulu’nda Sayın Trump’la bir araya geleceğiz. Orada da yine bu konuları ele alacağız.

20 mil konusunda Amerikalı heyetin biraz daha daraltma gibi bir durumları oldu. Arkadaşlarımız bu konuda geçici de olsa mutabakat sağladı.

F-35’ler konusunda ABD şu andaki tutumunu devam ettirirse biz tabii başımızın çaresine bakacağız.”