Erdoğan'dan Suriye'de yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'de halen var olan terör bölgeleri ya bize söz verildiği şekilde temizlenir ya da biz gider bunu kendimiz yaparız" dedi.

Erdoğan'dan Suriye'de yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle katıldığı Hatay'daki baraj açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hatay'ın Suriye meselesinde en çok bedel ödemiş, en çok yük taşımış şehirlerin başında geldiğini söyleyen Erdoğan, "Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorunu yıkarken, Suriyeli kardeşlerimizin yalnız olmadığını da gösterdik" dedi.

"Suriye'de halen var olan terör bölgeleri ya bize söz verildiği şekilde temizlenir ya da biz gider bunu kendimiz yaparız" ifadelerini kullanan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere ses çıkarmayanların konu Türkiye olunca her türlü ahlaki ilkeyi, hakkı, hukuku bir kenara bırakmaları, bizi yolumuzdan döndürememiştir, döndüremeyecektir."

"İdlib'de yeni bir insanlık trajedisi yaşanmasına yol açacak hiçbir adımı asla kabul etmeyeceğiz" diyen Erdoğan, "Hiç kimse kusura bakmasın, bu ülke ve bu millete husumet besleyenleri rahatsız etmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.