Erdoğan'dan vekillere uyarı: Peşlerine takılmayın

57 milletvekiliyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'CHP’lilerin peşlerine takılmayın, gündemi siz belirleyin' dediği belirtildi. Bahsi açılınca Erdoğan'ın 'çobanlık' mesleğiyle ilgili 'Çobanlık kötü bir meslek mi? Bütün peygamberler çobandı' dediği öne sürüldü.

Erdoğan'dan vekillere uyarı: Peşlerine takılmayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 57 milletvekiliyle bir araya geldi.

Edinilen bilgiye göre, Erdoğan burada milletvekillerine, "CHP’lilerin peşlerine takılmayın, gündemi siz belirleyin" talimatı verdi.

Ayrıca Erdoğan, sosyal medyayı ihmal etmeden sahaya inmeleri gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet'teki habere göre, Erdoğan’ın milletvekilleriyle görüşmesinde, milletvekilleri genellikle illerindeki sorunları anlattı.

Ancak bir milletvekilinin, “Eskiden, çocuklar çobanlık yapıyordu. Şimdi eğitim zorunlu olduğu için kimse çobanlık yapmıyor. Liseden sonra ben okudum, ‘Çobanlık mı yapacağım’ diyorlar” sözlerine de Erdoğan’dan dikkati çeken yanıt geldi. Erdoğan, “Çobanlık kötü bir meslek mi? Bütün peygamberler çobandı. Hepiniz çobansınız, hepiniz sürünüzden mesulsünüz. Peygamber efendimizin sözü var: Mesleğin iyisi kötüsü olmaz. Hepsi şereflidir” dedi.

SELVİ: KAMERA KAYDI ALINDI

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı görüşmeyi yazdı. Selvi, "Erdoğan, konuşulanları tek tek not almış. Ama ilk kez bir uygulama yapılmış. Konuşmalar video ile kaydedilmiş. Cumhurbaşkanı, 'Atladığımız bir şey olursa yardımcılarım kontrol eder' demiş" ifadelerini kullandı.