Sadettin Saran'dan Aziz Yıldırım'a sert sözler

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Sadettin Saran, Aziz Yıldırım'ın dün düzenlediği basın toplantısında söylediği sözlere tepki gösterdi.

Sadettin Saran'dan Aziz Yıldırım'a sert sözler

Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım'ın basın toplantısındaki söylemlerine sarı-lacivertli caminanın önde gelen isimlerinden Sadettin Saran'dan eleştiriler geldi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını değerlendirmesini isteyen DHA'ya konuşan Sadettin Saran, "Ali Koç'un üç yılını eleştirmek başka şeydir; seçilmiş Fenerbahçe başkanına hakaret, aşağılama başka" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Başkanın tabii ki yanlışları olmuştur. Bize düşen, başkanın hatalarından ders çıkartarak başarılı olması yönünde, onun etrafında kenetlenmektir. Dolayısıyla, eski başkan Aziz Yıldırım'ın her şeyden önce üslubunu kabul edilemez buluyorum."

Önceki yıllarda kulübe hizmet ettiğini hatırlatan Saran, hiç kimsenin kendisini kulübün üzerinde göremeyeceğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim' demesi ne demektir? Bu söylem Fenerbahçe değerlerine, kültürüne tamamen aykırıdır. Hiç kimse kendini 1907'de kurulmuş Fenerbahçe'nin üzerinde göremez. Fenerbahçe halkındır, 'ben Fenerbahçeliyim' diyen herkesindir. Aziz Bey'i bu konuda sonuna kadar kınıyorum. Bu tip söylemler Fenerbahçe'ye bir şey katmaz; sadece zarar verir."