Erdoğan’dan ‘Yeni Şafak’ mesajı… ‘Gazetemiz’ dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni Şafak Gazetesi 30. Yaş Kutlama" programına video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Yeni Şafak'ın ülkemizin en sancılı yılları olan 28 Şubat döneminde yaptığı cesur yayınlar, demokrasi tarihimize altın harflerle geçmiştir. Gazetemiz bu onurlu tavrını son 21 yılda demokrasimize yönelik tüm menfur girişimlerde de sürdürmüştür." dedi. Geçtiğimiz ay Veryansın Tv arşivlere inerek, Yeni Şafak gazetesinin, TSK’ya yönelik tarihin en büyük tasfiye operasyonlarına neden olan FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpasları döneminde attığı manşetleri derlemişti.

featured
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Şafak gazetesinin 30’uncu yılı için video mesaj gönderdi.

Erdoğan, “Yeni Şafak Gazetesi 30. Yaş Kutlama” programına gönderdiği video mesajında, Yeni Şafak gazetesinin 30 yıl önce “Türkiye’nin birikimi” sloganıyla yayın hayatına başladığını söyledi.

Erdoğan, “Faili meçhullerin, terörün, çetelerin, yolsuzlukların kol gezdiği 90’lı yıllarda çok mühim bir görevi başarıyla yerine getiren Yeni Şafak, 30 yıl boyunca daima milletin, milli iradenin ve demokrasinin sesi oldu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yeni Şafak’ın ülkemizin en sancılı yılları olan 28 Şubat döneminde yaptığı cesur yayınlar, demokrasi tarihimize altın harflerle geçmiştir. Gazetemiz bu onurlu tavrını son 21 yılda demokrasimize yönelik tüm menfur girişimlerde de sürdürmüştür. Gezi olayları ve 15 Temmuz darbe teşebbüsünde ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin karşısında Yeni Şafak dimdik durmuştur.”

Yeni Şafak ailesinin tüm mensuplarını tebrik eden Erdoğan, “Bu vesileyle şehit Mustafa Cambaz kardeşimiz başta olmak üzere gazetemizde çalışmış ancak şimdi aramızda olmayan tüm kardeşlerimi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Türkiye’nin hak, hukuk ve adalet mücadelesine verdiğiniz destekler için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 30. yıl dönümünüz kutlu olsun.” diye konuştu.

YENİ ŞAFAK GERÇEĞİ

Veryansın TV’nin gündeme taşıdığı, Tuzla Piyade Okulu’ndaki 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde Atatürk fotoğrafını göğsüne takmak istemeyen ve yere atan bir teğmenle diğer teğmenler arasında yaşanan kavga, iktidara yakın Yeni Şafak gazetesi tarafından ‘Teğmen Cuntası’ başlığıyla manşetlere taşındı.

thumbnail
İlişkili Haber
Alın size Yeni Şafak gerçeği… Arşivden neler çıktı neler!

FETÖ’nün Ergenekon-Balyoz gibi kumpaslar dönemini aratmayan haberler, Yeni Şafak’ın o dönem attığı manşetleri akıllara getirdi.

İşte o manşetler:

Yeni Şafak’ın 10 Temmuz 2010 tarihli sayısında ‘Genç subaylar Balyozcu’dan rahatsız’ başlıklı manşet haberinde emekli askeri savcı Faik Tarımcıoğlu, “Alt kademedeki subaylar için büyük sorun” ifadelerini kullanmıştı. Kumpas davalarında ‘şüpheli’ konumunda olan kişilerin ordudan ihracını savunan ve karargah evleri kumpasıyla hedef alınan isimlerin PKK ile ilişkili olduğunu iddia eden Tarımcıoğlu’nun 2013 yılında Aksiyon dergisine verdiği röportajda FETÖ için söyledikleri şöyleydi: “Cemaat bütün dünyada öne faaliyetler yapıyor. İslam’ın gülen yüzü gibi bir misyonu olduğu için herkes dikkatli, onu hedef olarak görüyorlar. Kimseye bağlı değil, bağımsız, gayet güzel hizmetler veriyorlar, giderek artıyorlar, okullar açılıyor, olimpiyatlar düzenleniyor bütün bunları ‘tehlike’ olarak görüyorlar.”Yunanistan’a kaçarken yakalanan FETÖ’cü Mehmet Gündem Yeni Şafak’ın ünlü muhabiriydi ve 15 Temmuz’dan sonra Yeni Şafak, ‘FETÖ’nün prensi Mehmet Gündem Yunanistan’a kaçarken yakalandı’ başlıklı haberiyle son tanıtımını yapmıştı. Mehmet Gündem’in, ‘Ben Gerçek Vatan Sevgisini Gülen Cemaati’nde Gördüm’ başlıklı yazıyı yazan Serdar Turgut ile Yeni Şafak’ta 11 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanan röportajı…

 

 

 

 

 

  

FETÖ SUİKASTLARINI ERGENEKON’A BAĞLAMA GAYRETİ

Yeni Şafak ayrıca doğrudan FETÖ reklam ve köşe yazılarına da yer vermişti. Bunlar dışında Sivas katliamı, Hablemitoğlu suikastı ve Sabancı suikastı gibi konularda da Ergenekon davasında yargılananları hedef göstererek kumpaslara doğrudan destek verdiği o haberler ise şöyle:

 

 

Erdoğan’dan ‘Yeni Şafak’ mesajı… ‘Gazetemiz’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. AKP gibi partiler ve Yeni Safak gibi yandis dinci yobaz gazeteler coktaan kapatilmaliydi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!