Erdoğan’ın Akşener davetine, iktidar mahallesinden ilk itiraz

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, “Meral Hanım torpilli mi?” başlıklı yazısında “Siyasette muhatap alma ya da almama anlaşılabilir bir tercihtir. Bütün bunlar siyasetin doğal akışında normal karşılanabilir. Ancak İYİ Parti ve Meral Akşener bütün bunların dışında değerlendirilmelidir” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yönelik “Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” sözlerine iktidar basınından ilk tepki geldi.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, bugünkü köşesinde “Bugünlerde Meral Hanım’ın söyledikleri, yaptıkları yenilip yutulacak şeyler değil. Tamam, siyaseten muhatap almayabilirsiniz, ancak kaşıdığı konular siyaset ötesi konulardır. Kendisi de siyaset ötesi bir kişiliktir” ifadelerini kullandı.

Likoğlu’nun yazısının satır başları şöyle:

“İYİ Parti kadroları, 15 Temmuz’dan önce MHP’yi ele geçirmeye çalışmış, Devlet Bahçeli’nin dirayetli ve ferasetli duruşu neticesinde başarısız olmuş.

İYİ Parti’nin üç ana kurucusundan birisi olan Ümit Özdağ’ın ifşalarından öğreniyoruz ki, parti 15 Temmuz’dan sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst aklına danışılarak kurulmuş. 1960’ların sonundan hapse girdiği güne kadar ABD’nin istihbarat aparatı olan ve FETÖ üstü bir şekilde FETÖ’yü yöneten Enver Altaylı’ya danışılmış parti kurulmadan…

AKŞENER’İN KAŞIDIĞI YARALAR ÇOK DERİNDİR!

İYİ Parti ve Akşener, klasik siyaset kuramlarının dışında bir mühendislik neticesinin eseridir. “Biz siyaseten bu partiyi muhatap almıyoruz.” Ya da “Yapay, ilkesiz, çizgisiz MHP’yi ele geçiremediği için gidip parti kurdular” diyemezsiniz İYİ Parti için.

Siyaseten muhatap alıp almamak başka bir şeydir. Ama Akşener’in başlattığı tartışmalar, kaşıdığı yaralar çok derindir. Bu topraklarda 200 yıl önce yaşanan ihanetlerin neticesinde oluşan yaraları kaşıyor Akşener.

15 Temmuz’dan sonra o günlerin atmosferi dolayısıyla Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesi söyledikleri yanına kâr kaldı. Ama bugünlerde Meral Hanım’ın söyledikleri, yaptıkları yenilip yutulacak şeyler değil. Tamam, siyaseten muhatap almayabilirsiniz, ancak kaşıdığı konular siyaset ötesi konulardır. Kendisi de siyaset ötesi bir kişiliktir…”

Erdoğan’ın Akşener davetine, iktidar mahallesinden ilk itiraz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!