Erdoğan'ın katıldığı törende 'sabotaj' sesleri... Bakan Akar dürttü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı milli helikopter motorunun açılış töreni sırasında ilginç anlar yaşandı.

Erdoğan'ın katıldığı törende 'sabotaj' sesleri... Bakan Akar dürttü

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400’ün teslimi ve tasarım merkezleri açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı. 

Erdoğan'ın konuşmasının ardından motorun çalıştırılmasının beklendiği anlarda TEİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’in “Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz” dediği duyuldu. Bu sırada kısa süreli şaşkınlık yaşanırken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Akşit'i dürttü. Daha sonra Erdoğan'ın “Hulusi Bey hazır mıyız?” diye sorması üzerine Akar, “Sayın Cumhurbaşkanım Eskişehir'den tüm arkadaşlarımızla beraber saygılarımızı, şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olun. Zat-ı âliniz liderliğinde, önderliğinde, desteğinde bugünlere gelindi. Çok şükür büyük bir gururla, büyük bir iftiharla şu anda motorumuzu açıyoruz” dedi.

Akşit de, motorun üzerindeki örtünün kaldırılmasının ardından test ekibini Sayın Cumhurbaşkanım motor test ekibini tekrar canlı yayında görmek istiyoruz, lütfen. Bu şirketi Cumhurbaşkanlığı önerdi bize, işinizi düzgün yapın. Ben uzun yıllar boyunca gece-gündüz demeden bu motorun çalışmasında, defalarca engelleme girişimlerini geçerek başaran bu ekibimizin alın terini şu anda burada sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda TEİ'ye teslim etmekten büyük gurur duyuyorum" diyerek canlı yayına çağırdı.

İşte o anlar: