Erdoğan'ın 'müjdesine' kim ne dedi?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'müjde' olarak KKTC Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Külliyesi yapılacağını duyurmasına tepki yağdı.

Erdoğan'ın 'müjdesine' kim ne dedi?

KKTC’de Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu’nda milletvekillerine seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenen müjdeyi açıklayarak, ”KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ne doğru dürüst bir binası külliyesi var veya parlamento binası var. Biz bunu KKTC’ye yakıştırmıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki bina İngilizlere ait gecekondu. Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımın proje çalışmaları bitti inşasına yakında başlıyoruz” dedi.

İlgili haber: Erdoğan ‘KKTC müjdesi’ni açıkladı

Erdoğan'ın ‘müjdesi'ne sosyal medyadan tepki yağdı, binlerce paylaşım yapıldı. ‘KKTC Müjdesi’ etiketi gündemde birinci sıraya oturdu. O tepkilerden bazıları şu şekilde:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: “Erdoğan’ın ‘doğalgaz bulduk' deyip yine faturaya zam yapacağını düşünürken KKTC müjdesi beklemediğimiz yerden geldi. KKTC’ye ‘Saray ve millet bahçesi' yapılacakmış (!) Türkiye’yi saraylara, betona boğdukları yetmedi, sıra KKTC’ye geldi. KKTC halkı rantçılara karşı uyanık olsun!”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: “KKTC Müjdesi, 5'li çetenin yeni rant kapısı!”

 
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin: “Doğru. Her şey bitti Kuzey Kıbrıs’a saray yapmak kaldı. Bizim paramızla bir saray da Kıbrıs’a yapalım. 10 milyon işsiz, 16 milyon yoksul var. AKP için en temel ihtiyaç saray. Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması önündeki en büyük engel AKP’dir.”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen: “KKTC Müjdesi Kıbrıslılara değil 5’li çeteyeydi.”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya: “KKTC müjdesi yavru külliye… En iyi bildiği iş inşaat ve itibarın simgesi saray!”

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: Vatanı kupon arazi gibi görürseniz, devleti beton binalar yapmak zannedersiniz. Devlet olmayı bina yapmak zannederseniz, müteahhitleriniz de kendini devlet zanneder. Türk Milleti'ne vereceğiniz KKTC müjdesi tanınma müjdesidir. Bugünkü müjdeye ancak müteahhitleriniz sevinir.