Erdoğan’ın ‘sürtük’ sözü okulda kavga çıkardı

Mersin'deki İçel Anadolu Lisesi'nde Erdoğan'ın 'sürtük' sözleri tartışma konusu oldu. Milli Eğitim Şube Müdürü küfür ederek öğretmeni darbetti.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine katılanlar hakkında “sürtük” şeklinde hakaret etmesi ve “camide içki içildi” yalanını tekrar gündeme getirmesi tepki çekmişti.

O ifadeler Mersin’de bir okulun öğretmenler odasında da gündeme gelince öğretmenler arasında tartışma çıktı. Bir kadın öğretmen, Milli Eğitim Şube Müdürü olan eşini aradı. Şube müdürü okula geldi, eşinin tartıştığı öğretmeni bahçede yumrukladı, öğrencilerin ve öğretmenlerin önünde “Bu okuldan gidecek O.Ç diye” diye bağırdı.

BirGün’den Abidin Yağmur imzasıyla yayımlanan haberde, eğitim camiasını sarsan olay Mezitli’deki İçel Anadolu Lisesinde yaşandı. Öğretmenler odasındaki sohbet sırasında konu Erdoğan’ın, Gezi eylemlerine katılan kişilere “sürtük” diyerek hakaret etmesine geldi. Hülya Koçyiğit’in oynadığı Sürtük adlı film de odada konuşuldu.

Bu sırada Eğitim-Bir-Sen üyesi, Din Kültürü öğretmeni kadın öğretmen, kendisine laf vurulduğunu ileri sürerek tartışmaya dahil oldu. Kadın öğretmen, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olan eşi M.S’yi arayarak kendisine hakaret edildiğini ileri sürdü.

ŞUBE MÜDÜRÜ OKULA GELDİ, ÖĞRETMENİ BULDU

Müdür M.S bunun üzerine İçel Anadolu Lisesine geldi ve eşine hakaret etmekle suçladığı öğretmen B.A’yı okul bahçesinde yakaladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre şube müdürü M.S, öğretmen B.A’ya yumruk attı. Diğer öğretmenlerin araya girmesiyle müdür M.S bahçeden uzaklaştırıldı. Müdür M.S bu sırada “Bu adam buradan gidecek. Buradan gidecek O.Ç” diye bağırarak küfür etti. Müdürün bu küfürleri pencerelerden kavgayı izleyen öğrenci ve öğretmenlerce duyuldu, ayrıca cep telefonu kamerası görüntülerine de yansıdı.

Erdoğan’ın ‘sürtük’ sözü okulda kavga çıkardı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  Oğlumun da okuduğu Mersinde hatırı sayılır okullardan birisidir.Okula bile siyaset karıştı. Hem de öğretmenler aracılığı ile.Ülkenin düştüğü duruma bak.Yazıklar olsun.

 2. 8 ay önce

  Iptidai toplumlarin genel özelligidir. Imam osurunca cemaat s..car. Bu kadar basit. Secim yaklastikca cahil toplumun sinirleriyle oynanmaya baslandi. Okulda konusulacak konu mu kalmadi? Okul böyle ise, sokagi düsünmeye bile korkuyor insan. Herkes isine baksin. Zamani geldiginde de gidip oyunu kullansin. Manyak gibi ne birbirinize saldiriyorsunuz? Lafin sahibi kis kis gülüyordur simdi.

 3. 8 ay önce

  İmam osurursa cemaat sıçarmışa uyan bir durum yaşanmış.

 4. 8 ay önce

  Haberin anlatım şeklinden kimin ”ne”, kimin de ”diğer ne” olduğu anlaşılmıyor. Yani, bu sözleri söyleyen mi ”ne” yoksa kendisine söylenen mi ”diğer ne” ? Hepsi birbirine karıştı. Nasıl bilicez şimdi kimin ne olduğunu? Kavun değiller ki…Şube müdürü mü ”gezi olaylarına” katılmış?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!