Ersun Yanal yerine düşünülen 3 hoca belli oldu

20 yıl sonra Kadıköy’de Galatasaray yenilgisi, bardağı taşırdı. Fenerbahçe'de Ersun Yanal’ın kredisi kalmadı. Yönetim, yeni teknik adam için hemen kolları sıvadı. CNNTÜRK'te yer alan habere göre ilk etapta 3 aday belirlendi. İşte o isimler...

Ersun Yanal yerine düşünülen 3 hoca belli oldu

Mircea Lucescu

Türk futbolunu yakından tanıyan Rumen teknik adam, daha önce de Ali Koç ile görüşmüştü. Lucescu’nun, son olarak EURO 2020 vizesi alan A Milli Takım’ın kadro yapılanmasında büyük payı olmuştu.

Erol Bulut

1995-99 yılları arasında Çubuklu’yu terleten Erol Bulut, Türk futbolunun son dönemde en iyi çıkış yapan teknik adamlarından biri. Bulut; Fenerbahçe geçmişi olması, genç sayılabilecek yaşı (45), Yeni Malatya ve Alanya’nın başında yaptıklarıyla Sarı-Lacivertli Yönetimin dikkatini çekti.

En büyük sorun, şampiyonluk yarışında yer alan Alanya’nın hocasını bırakmaya sıcak bakmayacak olması. Yine de 45 yaşındaki hoca için girişimde bulunulması bekleniyor.

Roger Schmidt

Sezonun ilk yarısında alınan 3-1’lik yenilgi sonrası Alman teknik adamla ilk temasın kurulduğu öne sürülmüştü. Schmidt, gençleştirmeye yönelik bir proje için ideal hoca olarak görülüyor. 52 yaşındaki teknik adam özellikle Salzburg (2012-14) ve Leverkusen’de (2014-17) bu konuda son derece başarılı oldu.