Eski MİT’çi Altaylı’yı ele veren HTS kayıtları! İzi Hablemitoğlu’na uzandı…

featured
service

HTS kayıtları FETÖ tutuklusu, CIA bağlantılı Enver Altaylı’nın, ‘Necip Hablemitoğlu’ yalanını ortaya çıkardı. Fethullah Gülen ve Alman Vakıfları konusundaki araştırmalarıyla FETÖ’yü rahatsız eden Hablemitoğlu evinin önünde kurşunlanarak öldürülmüştü.

FETÖ sanığı eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın, öldürülmesinden 3 ay önce Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu ile birden fazla görüştüğü ortaya çıktı.

Görüşmelerin, Hablemitoğlu’nun, Fethullah Gülen ve Alman Vakıfları konusundaki araştırmalarıyla FETÖ’yü rahatsız etmesinin ardından yapıldığı öğrenildi.

Altaylı, 21 Ekim 2016 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda verdiği ifadede eski bir siyasetçinin ofisinde Hablemitoğlu ile FETÖ’nün Türkiye imamı Mustafa Özcan’ın bir araya geldiğini öğrendiğini ama kendisinin orada olmadığını iddia etti. Ancak Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Savcısı Zafer Ergün tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ’cü Altaylı’nın bu konuda yalan ifade verdiği, HTS kayıtları ve tanık anlatımlarıyla ortaya çıkarıldı. Altaylı’nın eski bir siyasetçi aracılığıyla, Hablemitoğlu ile 3 ayda birden fazla kez görüştüğü belirlendi. Görüşmelerde Türkiye imamı Mustafa Özcan’la birlikte oldukları da yine yoğun HTS trafiği kayıtlarından tespit edildi. Hablemitoğlu’nun Alman Vakıfları ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili çalışmaları nedeniyle bu görüşmelerin gerçekleştirildiği değerlendiriliyor.

FETÖ’cü eski MİT görevlisi Enver Altaylı’nın, “silahlı terör örgütü kurucu ve yöneticisi ile casusluk” suçlarından hakkında açılan davanın iddianamesinde, Hablemitoğlu soruşturmasında, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen tarafından, 21 Ekim 2016 tarihinde tanık olarak alınan ifadesi de yer aldı. Altaylı’nın ifadesinde FETÖ ve Hablemitoğlu ile arasındaki ilişkinin açığa çıkmaması için yalan söylediği ortaya çıktı.

Enver Altaylı

‘HİÇ GÖRÜŞMEDİM’

Altaylı, eski bir siyasetçinin Ankara’daki ofisinde, Doç.Dr. Hablemitoğlu ile FETÖ’nün Türkiye imamı Mustafa Özcan’ın görüştüğünü öğrendiğini söyledi. Hablemitoğlu’yla hiç görüşmediğini ileri süren Altaylı, FETÖ imamı Mustafa Özcan’la “Orta Asya’daki Türk öğrencilerin Türkiye’de barınmalarının sağlanması” amacıyla temas kurduğunu savundu. Altaylı ifadesinde şunları söyledi: “Mustafa Özcan ile Necip Hablemitoğlu’nu görüştürmek için bir girişimim olmadı. Eski siyasetçinin bürosunda Necip Hablemitoğlu ve Ramazan Toprak (eski askeri hakim) ile karşılaşmadım. Necip Hablemitoğlu ile hiç görüşmedim. 1993-1994 yılından bu yana (…) numaralı hattı kullandım. Almanya ve ABD’de bir GSM hattım var. Mustafa Özcan ve eski siyasetçi ile ayrı ayrı görüştüğümde Necip Hablemitoğlu ile olan görüşmeyi yaptıklarını öğrendim. Görüşmenin Necip Hablemitoğlu’nun Alman Vakıfları ile ilgili yazmış olduğu kitabın yayınlanmasından sonra, öldürülmesinden kısa süre önce gerçekleştiğini hatırlıyorum.”

HTS KAYITLARI YALANI ORTAYA ÇIKARDI

DHA’nın aktardığı bilgilere göre Altaylı’nın yalan ifadesini, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma ortaya çıkardı. Hablemitoğlu’nun öldürüldüğü tarih ve öncesindeki aylarda çıkartılan HTS kayıtlarında, bu görüşmelerin de izleri tespit edildi. Teknik analizden çıkan sonuçlar sonrası ifadesi alınan Altaylı’nın, Özcan ve Hablemitoğlu ile yoğun HTS kayıtları belirlendi. Altaylı’nın yalan söylediği tespit edildikten sonra yakın takibe alındığı ve sonrasında FETÖ bağlantısının ortaya çıkartılarak gözaltına alındığı belirtildi.

ERGENEKON’A YIKMAYA ÇALIŞAN DA OYDU

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin FETÖ’cüler tarafından Ergenekon’la ilişkilendirilmesinin altından da  Enver Altaylı çıktı. Altaylı, 2009 yılında FETÖ lideri Fetullah Gülen’e yazdığı mektubunda ‘Temasta olduğum kardeşimize cinayetin bu malum çete tarafından işlendiğini söylemiştim’ diyerek Ergenekon sanıklarına işaret ettiği öğrenildi.

Eski MİT’çi Altaylı’yı ele veren HTS kayıtları! İzi Hablemitoğlu’na uzandı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Adaletin dogru yerine gelmesi icin, dogruyu konusmayani kuslar gibi öttürmek lazimm… zira bu bunlarin en iyi tedavi yöntemii..nur yerde adaletin kilavuzu..

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Çağdaş yasami destekleme derneği komlo kurup nuh mete yüksel savcı bu davaya bakan.tezgah yapmadilarmi.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!