EURO 2020’yi garantilediler bir kez prim sözü etmediler!

Bugüne kadar para, prim hiç konuşulmadı. 9 maç oynadık, 10’uncu maça çıkacağız. Kimsenin ağzından ‘Kuruş’ lafı çıkmadı. Hiç kimse o formayı para için terletmiyor. Şenol Hoca da tamamen bana bıraktı.

EURO 2020’yi garantilediler bir kez prim sözü etmediler!

EURO 2016’’da A Milli Takım’da patlak veren prim krizi hem Ay-Yıldızlılar’ın imajını zedelemiş hem de Türkiyeyi üzmüştü.

Yepyeni bir jenerasyonla adeta yeniden doğan A Milli Takım’ın şimdi ortaya koyduğu ruh ve mücadele herkesi büyülüyor.

Terinin son damlasına kadar sahada savaşan genç oyuncuların bu görevi tamamen forma ve ülke aşkıyla yaptığının en yakın tanıklarından biri de Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir. Andorra maçı öncesi finallere gitmeyi garantileyen Milli Takım’ın ruhunu ve kamuoyunda yarattığı sempatinin arkasında yatan sebepleri anlattı.

Akşam gazetesinden Kenan Karcı’nın Nihat Özdemir’le yaptığı röportajın bazı bölümleri şöyle:

 

“Vallahi çok mutluyuz. Türk Milleti mutlu olduğu için mutluyuz. Son maça kalmadan, rahat rahat final biletini aldık. Yenseydik güzel olacaktı ama belki bizim için bu daha hayırlı olabilir. Belki iyi bir kura çekeceğiz. Biliyorsunuz finaller 12 ülkede oynanacak. Almanya, Amsterdam bölgesine düşersek bizim için daha iyi. Taraftar desteği bakımından bu lokasyonlar çok daha avantajlı olabilir. Allah gönlümüze göre veriyor. Kurada da öyle olacağına inanıyorum.”

KİBİRLENMEK YOK

“Böbürlenmek, kibirlenmek yok. İnsanlara, rakiplere, alınan sonuçlara hep saygılı olarak geldik buralara.Önemli olan bunun insanlar tarafından konuşulması. Hiçbir rakibimize yukarıdan bakmıyoruz. Bakın Andorra canavar gibi takım oldu. Her maça aynı ciddiyetle çıkmalıyız.

“Şenol Güneş ile devamlı görüşüyorum. Bu takımda bugüne kadar hiç kimse para konuşmadı. Ne prim ne para. 9 maç oynadık, 10’uncu maça çıkacağız. ‘Kuruş’ lafı bile eden yok. Şenol Hoca da konuyu tamamen bana bırakmış durumda. Hiç kimse o formayı para için terletmiyor. Onun için bu jenerasyon çok önemli. Bu gençlerle önümüz açık. Tarihi başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum.”