Ezhel’den PKK sempatizanı iddialarına cevap

Rapci Ezhel, sosyal medyada tepki gören paylaşımlarının ardından bu kez kanlı terör örgütünü eleştiren bir mesaj yayınladı.

Ezhel’den PKK sempatizanı iddialarına cevap

Ünlü rapçi Ezhel PKK sempatizanı olduğu iddialarıyla ilgili suskunluğunu ilk kez bozdu.

Rapçi Ezhel Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyine yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nın başadığı gün gün “Aya” şarkısında geçen “Gel savaşma sevişelim tüm gün canla başla” sözünü paylaşmıştı. Ezhel’in “savaş karşıtı” tutumu tepki çekmişti.

İlgili haber: Norm Ender’den Ezhel’e Barış Pınar’ı tepkisi

Ezhel’in daha önce de Amedspor’la ilgili bir resmi sarı, kırmızı ve yeşil renkteki kalp emojileriyle paylaşması PKK sempatizanı olduğu şeklinde yorumlanmış ve tepki görmüştü.

Ezhel hakkındaki iddialara Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepki verdi. Ezhel,  “Susmak istiyorum ama dayanamıyorum arkadaşlar. Yaptıklarınız çok ağrıma gidiyor. Her gittiği yerde Türkçe Rap diye bağıran, Türkçeyi dünyaya tanıtan bir pkk sempatizanı olabilir mi? Erzincan’da köyü basılmış birisi terörist olabilir mi? Ankara’da tüm o bombaları gören, tanıdıklarını kaybeden bir Ankaralı yurttaşının katledilmesine sevinebilir mi? Tek suçum güzel ülkemizde hep beraber yaşamak istemek” şeklinde mesaj yayınladı.

Türk rapçiler Türkiye gündemini salladı: ‘Susamam’ ve ‘Olay’