Fatih Erbakan: 65 bine yakın katılım Türk siyasetinde görülmemiş bir olay

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ankara'daki 2. Olağan Büyük Kongresi'ne ilişkin yaptığı açıklamada kongreye 65 bine yakın kişinin katıldığını belirterek bunun Türk siyasetinde görülmemiş bir olay olduğunu kaydetti.

featured

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ankara’daki 2. Olağan Büyük Kongresi’nden Kayseri’ye dönerken Nevşehir’de otobüsün devrilmesi sonucu yaralanan partilileri hastanede ve evlerinde ziyaret etti.

Ziyaret öncesi kongreye katılan tüm partililere teşekkür eden Fatih Erbakan, “İkinci şahlanış olarak değerlendirdiğimiz kongremize yoğun katılım oldu. Kongreye gelen 1024 otobüs ve binek araçları hesaplayınca 65 bine yakın bir rakamın olduğunu açık şekilde görüyoruz. Bu, Türk siyasi tarihinde görülmemiş bir olaydır. İlk kongremize 40 binin üzerinde insan katılmıştı. Yine salonun dışında kompleksin dışına kadar taşan mahşeri bir kalabalık vardı” dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ BELİRLEYİCİ PARTİ OLACAKTIR

Partilerinin baraj problemi olmadığını belirten Erbakan, “Yeniden Refah Partimizin tek başına seçimlere girerek Türk siyasetinde belirleyici parti olacağını hep söylüyoruz. Bizim birinci şahlanışımız 17 Kasım 2019’da yaptığımız kongreydi. İkinci şahlanışımızı da dün aynı salonda bu sefer daha da yüksek katılımla, 65 bin kişiyle gerçekleştirdik. İnşallah üçüncü şahlanışımızı da milletvekili seçimlerinde yapacağız. Dün yaptığımız kongremiz seçimlerde yapacağımızı ifade ettiğimiz şahlanışımızın ayak sesleri, öncüsü, habercisi, müjdecisidir” diye konuştu.

Fatih Erbakan: 65 bine yakın katılım Türk siyasetinde görülmemiş bir olay

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!