Fatih Tezcan’a ‘Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten işlem başlatılsın’ kampanyası

Fatih Tezcan isimli sosyal medya kışkırtıcısına işlem başlatılması için internette imza kampanyası başlatıldı.

Fatih Tezcan’a ‘Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten işlem başlatılsın’ kampanyası

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretleriyle gündeme gelen Fatih Tezcan, kışkırtmalarına devam ediyor. Tezcan, milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde halkı kin ve nefrete sürüklüyor.

Geçmişte FETÖ elebaşı Gülen’i öven Tezcan’a Cumhuriyet Savcılarının sessiz kalması da tepki çekiyor. Change.org’da Tezcan’ın suçları hatırlatıldı “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”.

İmza kampanyasında şu ifadeler yer aldı:

Fatih Tezcan adlı eski gazeteci kimliği ile şu an video paylaşımları yapan şahsiyet alenen Mustafa Kemal Atatürk aleyhine hakaret ve iftirasını sürdürmekte, her geçen gün ağırlaşan hakaretlerine bir yenisini eklemekte ve 23 Nisan 2020 tarihli “Fatih Tezcan, Atatürk Hakkında Ne İma Ediyor?” videosu ile ortaya çıktığı üzere Mustafa Kemal Atatürk adına pedofili imasında bulunmaktadır. Şahsın Fetullah terör örgütüne yakınlığı ve terör örgütü lideri olan Fetullah Gülen’e yakınlığı bilinmekte, bu suçları bireysel mi yoksa terör örgütü uzantısı ile mi işlediği bilinmemektedir ancak aşağıda yazılı kanunlar kapsamında alenen suç işlemekte, halkı kışkırtmaktadır.

İmza kampanyası için tıklayın