FBI ajanı açıkladı... Türk pilotları öldürecekti

ABD'de gözaltına alınan PKK/YPG üyesi Amerikalı terörist Daniel Alan Baker’le ilgili dosyada çarpıcı bilgiler yer aldı. Amerikalı teröristin, ABD’de görev yapan Türk pilotları şehit etmeyi planladığı iddia edildi.

FBI ajanı açıkladı... Türk pilotları öldürecekti

VERYANSIN TV

ABD Adalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Florida'nın Tallahassee kentinde yaşayan Daniel Baker isimli kişinin "kaçırma ve yaralama tehdidi içeren eyaletler arası iletişim kurma" suçlamasıyla gözaltına alındığı duyurulmuştu.

Baker'ın 10 Ocak Pazar günü Florida eyalet meclis binasına yapılan saldırılara karıştığına işaret edilen açıklamada, bu kişinin diğer kişileri silahlanarak buraya gelmeye teşvik ettiği belirtilmişti.

Açıklamada ayrıca, YPG ile PKK arasındaki bağlantıyı resmi olarak kabul edilerek, "YPG, ABD hükümeti tarafından yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK'nın alt koludur." ifadesi kullanılmıştı.

Gazeteci Ahmet Görmez, Baker’in dosyasıyla ilgili dikkat çeken bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Amerika’da gözaltına alınan PKK/YPG üyesi Amerikalı terörist Daniel Alan Baker ile ilgili dosyada çarpıcı ifadelerin bulunduğunu belirten Görmez, “En dikkat çeken ise soruşturmayı yürüten FBI ajanı, Amerikalı teröristin, ABD’de görev yapan Türk pilotları şehit etmeyi planladığını belirtiyor!” dedi.

Görmez, Daniel Baker davasının Türkiye’nin yıllardır savunduğu ve muhataplarına vurguladığı PKK-YPG gerçekleri ile ilgili çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Ahmet Görmez’in paylaşımları şöyle:

“ÇOK ÖNEMLİ:

Amerika’da gözaltına alınan PKK/YPG üyesi Amerikalı terörist Daniel Alan Baker ile ilgili dosyada çarpıcı ifadeler var. En dikkat çeken ise soruşturmayı yürüten FBI ajanı, Amerikalı teröristin, ABD’de görev yapan Türk pilotları şehit etmeyi planladığını belirtiyor!

Dosyada Baker’ın 2020’de Amerika’daki Antifa öncülüğündeki şiddet eylemlerine katıldığı, birden fazla silahı olduğu, 14 Ocak’ta da sosyal medya paylaşımında bir AK’de (Kalaşnikof) dahil olmak üzere daha fazla silah almayı amaçladığını yazdığı ifade ediliyor.

Dosya’da Baker’ın kendini”aşırı solcu” olarak tanımladığı,YPG günlerinden bahsettiği, Amerika’ya döndüğünde ise “şiddeti savunan muhalefetin zayıflığından” şikayet ettiği, “gerçekten devrim istiyorlarsa kalaşnikofları alıp bomba yapmaya başlamaları gerektiğini söylediği” belirtiliyor

Yine dosyada, Baker’ın 16 Ekim 2019’daki YouTube paylaşımında Kalaşnikofla ateş ederken görüldüğü ve “Suriye’ye döneceğim ve yoluma çıkan bütün cihatçıları ve Türkleri öldüreceğim” dediği vurgulanıyor.

Daniel Baker davası, Türkiye’nin yıllardır savunduğu, Cumhurbaşkanımızın, Dışişleri Bakanımızın, Milli Savunma Bakanlığı, MİT ve ilgili birimlerin yıllardır muhataplarına vurguladığı PKK-YPG gerçekleri ile ilgili çok önemli bir adım. Bu nedenle yakından takip edilecektir.”