Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu ile yollar ayrılıyor mu?

Süper Lig'de şampiyonluk şansını son haftaya bırakan sarı-lacivertli kulüple ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu ile yollar ayrılıyor mu?

Süper Lig'in 41. haftasında Sivasspor'a 2-1 yenilen Fenerbahçe'de şampiyonluk şansı son haftaya kaldı. Emre Belözoğlu ile yola devam edilme görüşü, Sivasspor yenilgisiyle bir miktar zayıfladı. Fenerbahçe'de teknik direktörlük için dünyaca ünlü ismin adının geçtiği iddia edildi.

Beşiktaş'ı puan kaybettiği haftada Sivasspor'a yenilen sarı lacivertliler ligde 3. sıraya geriledi ve şampiyonluk şansını mucizelere bıraktı.

46 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut'un ayrılmasından sonra Fenerbahçe'de A Takım Futbol Direktörlüğü görevine gelen Emre Belözoğlu hem transfer tercihleri hem Sivasspor'a karşı yaşadığı kayıp tepki çekti.

Fotomaç'ın iddiasına göre, gelecek sezon teknik direktör olarak kiminle yola devam edeceği belli olmayan Fenerbahçe için Joachim Löw'ün ardından Luciano Spaletti iddiası geldi.

İtalyan menajer Giulio Dini, "Türkler, Spaletti'ye karar vermesi için haziran ayının ilk haftasının sonuna kadar süre tanımış" açıklamasını yaparken, söz konusu takımın Fenerbahçe olduğu ileri sürüldü. 62 yaşındaki Spaletti en son çalıştırdığı Roma'da 2.15, İnter'de ise 1.80 puan ortalaması yakaladı.

Fenerbahçe'de başkan adaylığını açıklamayan Ali Koç'un yeniden başkanlığa devam etmesi bekleniyor. Önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasına şimdiden başlayan Fenerbahçe'de bir yandan da teknik direktör konusu gündemin önemli maddeleri arasında yer alıyor.