FETÖ yurtlarını almak için bir günde 38 dilekçe yazmışlar

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası, FETÖ’nün yurtlarını TÜGVA’ya geçirmek için harekete geçen TÜGVA yöneticileri bu yurtlar için sadece bir günde 38 Vakıf bölge müdürlüklerine tahsis dilekçesi yazdığı ortaya çıktı. 

FETÖ yurtlarını almak için bir günde 38 dilekçe yazmışlar
FETÖ yurtlarını almak için bir günde 38 dilekçe yazmışlar

VERYANSIN TV

Vakıfla ilgili birçok bilgi ve belgenin ortaya çıkmasının ardından tartışma konusu olan TÜGVA’nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yurtları temin edebilmek için birçok ilin bölge müdürlüklerine yazdığı dilekçeleri ortaya çıktı. TÜGVA Başkanı İsmail Emanet imzalı tam 38 dilekçenin aynı gün, 22 Eylül 2016 tarihinde yazıldığı belirlendi.
Tüm dilekçe yazısında şu ifadeler dikkat çekti:
“Vakfımız; geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençliğin oluşumunda söz sahibi olabilmek için çalışmaktadır. 
Bu kapsamda Türkiye genelinde yapılanmasını tamamlamak üzere faaliyetlerine devam eden vakfımızın bu çalışmalarında kullanılmak üzere …. isimli taşınmazın vakfımıza tahsis edilmesini talep etmekteyiz.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.”
Dilekçede sadece boş bırakılan yerin değiştiği, oraya da taşınmazın ili, ilçesi, yurdun ismi, padresi, ada ve parselinin yazdığı görüldü.