FETÖ’cülerin oltasına ‘muhalifler’ takıldı: Atatürk fotoğrafı indirildi mi?

HDP'li üç belediyeye kayyım atanması sonrası sosyal medyada yayılan videolarda Atatürk'ün fotoğrafının indirilip yerine Erdoğan'ın fotoğrafının asıldığı iddia edildi. Oysa görüntülerin tamamı çok farklı...

FETÖ’cülerin oltasına ‘muhalifler’ takıldı: Atatürk fotoğrafı indirildi mi?

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının terörle bağlantıları nedeniyle görevlerinden uzaklaştırmasının ardından sosyal medyada FETÖ ve PKK terör örgütlerinin troll hesapları devreye girdi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Vali Mehmet Emin Bilmez’in atanmasının ardından, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada “Atatürk portresi indirildi” şeklinde videolar devreye sokuldu.

FETÖ’cü “kaçsaatolduson” isimli twitter hesabından montajlanarak paylaşılan bir videoda, Atatürk fotoğrafının indirilip yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı görülüyor. Oysa görüntülerin aslı çok farklı.

Kameralar önünde gerçekleşen olayda  Atatürk’ün küçük portresinin yerine, Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla büyük portresi asıldı. Ayrıca HDP’li yönetim tarafından yerinden indirilen Erdoğan’ın portresi de tekrar yerine asılıyor. Tıpkı Ekrem İmamoğlu’nun makam odasında olduğu gibi bir tarafta Atatürk, öte tarafta Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafı yerini alıyor. Ancak FETÖ’cü hesaplar Atatürk’ün fotoğrafının asıldığı anı ekrana getirmeyerek en iyi yaptıkları işi yaparak bir provokasyona daha imza attılar.

Kendisinin “solcu” olarak tanımlayan çok sayıda yayın organı ve CHP’li siyasetçiler, montajlanmış görüntüyü “Atatürk’ün fotoğrafı indirildi” şeklinde paylaştı. Van Valiliği’nden görüntülere ilişkin yapılan açıklamaya rağmen CHP’li isimlerin paylaşımlarını düzeltmediği görüldü. İşte o paylaşımlardan bazıları: