FETÖ’den Hrant Dink Vakfı’na tepki: O listede biz niye yokuz!

Hrant Dink Vakfı'nın yayınladığı ‘Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Söylem 2019 Raporu’na FETÖ üyeleri, “Raporda neden Gülen grubuna yapılan nefret söylemi yok” diye isyan etti. 

FETÖ’den Hrant Dink Vakfı’na tepki: O listede biz niye yokuz!

VERYANSIN TV

Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanan “Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Söylem 2019" raporunda Türk medyasında sözde Ermeni, Rum, Yahudi ve Suriyelilere yapılan nefret suçları değerlendirildi.

Yazılı ve görsel basının tamamı taranarak yapılan raporda çok sayıda örnek de yer aldı. Rapor, FETÖ’nün İsveç merkezli kurduğu Stockholm Center for Freedom (SCF) adlı “düşünce” kuruluşunda yorumlandı. Raporun ayrıntılarının verildiği yazıda FETÖ’cülerin isyanlarına da yer verildi. 

Türk basınının nefret söylemi iddialarına katılan FETÖ kuruluşu, Bülent Keneş’in sözlerini aktardı. Yazıda Keneş’in, “Hrant Dink Vakfı, Allah'tan raporunda medyada ‘FETÖ’cüleri hedef alan nefret söylemlerini hariç tutmuş… Yoksa rakamlar öyle binlerle kalmaz, milyonları bulurdu… Yok canım, ne münasebet… Raporu yazanlar kesinlikle üç maymunu oynamamış” sözleri aktardı.
FETÖ’nün Hrant Dink Vakfı’na tepki göstermesi dikkat çekti.

Gazeteci Hrant Dink, FETÖ’nün planları çerçevesinde öldürülmüştü. Hrant Dink’in cinayeti Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının hazırlanmasında kullanıldı. Hrant Dink’in ‘dostları’ da cinayeti işleyenlerin yıllarca FETÖ olmadığını iddia etmişti.