FETÖ’den Mavi Vatan ve Cem Gürdeniz’e Yunan tezleriyle saldırı!

FETÖ, Amerikan ve Yunan tezleriyle Mavi Vatan'a saldırdı ve emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'i hedef aldı.

FETÖ’den Mavi Vatan ve Cem Gürdeniz’e Yunan tezleriyle saldırı!

VERYANSIN TV

Kaçak FETÖ’cülerin kurduğu ve yurtdışından yayın yapan Bold Medya isimli internet sitesi, uzun süredir firari eski subayların psikolojik savaş merkezi gibi çalışıyor. Türkiye’deki Amerikan karşıtları ve FETÖ ile mücadele eden kesimleri hedef alan yayın organı, Mavi Vatan’a karşı da son dönemde saldırılarını artırdı.

Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin hak ve menfaatlerini savunmak adına hayata geçen Mavi Vatan stratejisi ve bu stratejinin isim babası emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’i hedefine koyan FETÖ’cüler, Mavi Vatan stratejisini “yayılmacı ve gayri hukuki” olarak damgaladı.

Amerikan ve Yunan tezlerini bire bir tekrar eden FETÖ’cüler, “Türkiye Çin’den ithal yayılmacı bir kavramı kullanarak uluslararası arenada kendi haklılığına gölge düşürüyor ve komşu ülkelerin haklarını hiçe sayan, denizlerin serbestçe kullanımına karşı çıkan bir ülke konumuna düşüyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Mavi Vatan stratejisiyle Doğu Akdeniz’de gösterdiği atılımdan rahatsızlığını gizlemeyen Bold Medya’nın FETÖ’cü yazarı, Libya ile yapılan deniz yetki alanları anlaşmasını da hedef aldı.

FETÖ’cü yazar, “Libya ile yapılan MEB Sınırlandırma Anlaşması’nın MAVİ VATAN’ın başarısı olarak gösterilmesi tam bir garabet” dedi.

BALYOZVARİ SALDIRI

Son dönemde Mavi Vatan kavramının fikir babası emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’e yönelik, FETÖ’cü sosyal medya hesaplarından saldırılar artmıştı. Balyoz kumpasında kullanılan bazı montajlanmış kayıtları yeniden piyasaya süren FETÖ’cüler, Mavi Vatan’ı ve Gürdeniz’i itibarsızlaştırmak için düğmeye basmıştı. Saldırıyı yöneten sosyal medya hesaplarının 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurtdışına kaçan eski askerler tarafından kontrol edildiği görülmüştü.

YABANCI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN KONTROLÜNDELER

Veryansın Tv yazarı Gürdeniz, saldırılarla ilgili “Yalan üzerine bir dünya kuruyorlar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ortam dinlemesi dahil montajlarla servis ediyorlar. Bunlar da büyük istihbarat teşkilatların kontrolünde olduklarını gösteriyor” dedi.

ÇERNOBİL GİBİLER!

FETÖ’yü nükleer felakete benzeten Gürdeniz şunları söylemişti:

“Gündem çok hızlı değişiyor ama değişmeyen tek şey FETÖ. Ben FETÖ’yü nükleer faciaya benzetiyorum. Aradan bin yıl da geçse radyasyonla kirletiyorlar, radyasyon yayıyorlar. Şimdi fotomontaj kayıtlardan bir demet hazırlayıp, sosyal medyadan sunuyorlar. Bunu 2010’da Balyoz kumpasında yapmışlardı. Şimdi yine aynısını yapmaya kalktılar.

STRATEJİK TEMİZLİK ŞART

Bunlarda ahlak yok, inanç yok. Yalan üzerine bir dünya kuruyorlar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ortam dinlemesi dahil montajlarla servis ediyorlar. Bunlar da büyük istihbarat teşkilatların kontrolünde olduklarını gösteriyor. Deniz Baykal’a hazırlanan, MHP’li vekillere hazırlanan kaset kumpaslarını hatırlayın… 15 Temmuz’u hatırlayın. Kafanıza bomba yağdırıyorlar.”

“İç siyasette, akademik dünyada FETÖ’nün üst kesimlerinin varlığını koruduğunu duyuyoruz. FETÖ’de stratejik temizlik aşamasına hızla geçilmeli.”